Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2019, 11:40

autor: Entelarmer

Nowy zwiastun moda Fallout 4: Capital Wasteland

Do sieci trafił nowy zwiastun modyfikacji Fallout 4: Capital Wasteland, odtwarzającej całą zawartość Fallouta 3 na silniku czwartej gry z postapokaliptycznej serii firmy Bethesda Softworks. Materiał skupia się na pokazaniu walki z mniej przyjaznymi mieszkańcami radioaktywnych pustkowi.

Projekt Road to Liberty w końcu doczekał się kolejnego zwiastuna. - Nowy zwiastun moda Fallout 4: Capital Wasteland - wiadomość - 2019-06-02
Projekt Road to Liberty w końcu doczekał się kolejnego zwiastuna.

Od stycznia wiemy, że prace nad modem Fallout 4: Capital Wasteland ponownie ruszyły po prawie rocznej przerwie. Niestety, nie przełożyło się to na regularne informacje od twórców projektu z grupy Road to Liberty. Dziś jednak otrzymaliśmy krótki zwiastun prezentujący fragmenty rozgrywki, udostępniony przez jednego z moderów w serwisie YouTube. Materiał pełen walki z mutantami możecie obejrzeć poniżej.

Fallout 4: Capital Wasteland to kolejny ambitny projekt społeczności moderów skupionych wokół gier firmy Bethesda Softworks. Zespół Road to Liberty postawił sobie za cel odtworzenie całości Fallouta 3 na silniku czwartej odsłony postapokaliptycznej serii. Problemem okazała się kwestia udźwiękowienia – wiele plików nie należało do Bethesdy, która tym samym nie mogła umożliwić wykorzystania ich przez twórców modyfikacji. Przyszłość moda stanęła więc pod znakiem zapytania – dalsze prace wymagałyby zastąpienia wielu ikonicznych kwestii dialogowych, co dla niektórych może być nieakceptowalne. Najwyraźniej jednak zespół pogodził się z tym i zamierza dokończyć swój projekt. Nie wiemy jeszcze, kiedy doczekamy się premiery Fallout 4: Capital Wasteland, ale raczej nie nastąpi to prędko. Najnowszy zwiastun pokazuje rozgrywkę z wersji pre-alfa, tak więc nie ma co liczyć na rychły debiut.