Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2012, 09:55

autor: Sarge

Quantum Conundrum - gra logiczna od współtwórczyni Portala ląduje na Steam

Użytkownicy pecetów mogą od wczoraj zakupić grę logiczną Quantum Conundrum, nad którą pracowała współtwórczyni Portala. Obie produkcje mają ze sobą sporo wspólnego.

Wczoraj w serwisie dystrybucji cyfrowej Steam zadebiutowała gra Quantum Conundrum, nad którą pracowała m.in. Kim Swift, czyli główna projektantka kultowego Portala. Na premierę wersji konsolowych musimy poczekać do przyszłego miesiąca.

Produkcja logiczna studia Airtight Games jest dostępna na Steamie w cenie 14,99 euro (ok. 64 złotych). Możliwy jest również zakup przepustki Season Pass za 19,99 euro (ok. 85 złotych). Oprócz pełnej wersji gry otrzymamy w tym przypadku również oficjalną ścieżkę dźwiękową oraz dostęp do dwóch nadchodzących dodatków DLC.

Tytuł z pewnym opóźnieniem ukaże się także w usługach PlayStation Network oraz Xbox Live. Europejscy posiadacze PlayStation 3 oraz Xboksa 360 muszą poczekać do 11 lipca, kiedy Quantum Conundrum zadebiutuje w serwisach cyfrowej dystrybucji dedykowanych tym platformom sprzętowym. Cena prawdopodobnie zostanie ustalona na poziomie ok. 47 złotych oraz 1200 punktów Microsoftu.

Quantum Conundrum to gra logiczna, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Zagadki opierają się w niej na wykorzystaniu specjalnego urządzenia IDS, pozwalającego na manipulację wymiarami. Pod względem pomysłu na rozgrywkę oraz oprawy graficznej tytuł przypomina popularną produkcję Portal. Nie ma się czemu dziwić, jako że nad obiema grami pracowała projektantka Kim Swift, która miała duży wpływ na ich specyfikę.

Quantum Conundrum - gra logiczna od współtwórczyni Portala ląduje na Steam - ilustracja #2
Gra w wielu elementach wyraźnie przypomina Portala