Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2016, 19:22

Quantum Break na Xboksie One działa w rozdzielczości 720p?

Raport Digital Foundry donosi, że gra Quantum Break - do niedawna jeden z najhuczniej zapowiadanych tytułów ekskluzywnych na konsolę Xbox One - nie działa w rozdzielczości 1080p.

Pomimo niższej rozdzielczości, Quantum Break podobno ma momenty, w których oczarowuje grafiką. - Quantum Break na Xboksie One działa w rozdzielczości 720p?  - wiadomość - 2016-03-22
Pomimo niższej rozdzielczości, Quantum Break podobno ma momenty, w których oczarowuje grafiką.

Jeśli liczyliście na Quantum Break w rozdzielczości 1080p, wszystko wskazuje na to, że się rozczarujecie. Według raportu Digital Foundry w serwisie Eurogamer gra na Xboksa One działa w 720p i jedynie niektóre elementy przedstawione są w wyższej rozdzielczości. W dodatku Phil Spencer, szef marki Xbox, nie zdementował tych doniesień, a jedynie zachęcił graczy do wypróbowania Quantum Break przed wyciąganiem jakichkolwiek wniosków na temat produkcji studia Remedy.

W raporcie możemy przeczytać, że choć menusy oraz elementy HUD rzeczywiście są w wyższej rozdzielczości, większość tego, co zobaczymy podczas rozgrywki, jest zaprezentowana w 720p. Twórcy tekstu zaznaczają jednak, że te braki nadrabia z powodzeniem świetny antyaliasing, a styl graficzny, wypełniony takimi efektami jak rozmycia, zdecydowanie może się podobać. Bardzo chwalony jest też realistyczny model postaci, z kolei nieco zawodzą momentami sztywne i nienaturalne animacje. Największym problemem pozostaje nadal nieszczęsna rozdzielczość, która jednak – jeśli wierzyć wspomnianemu raportowi – zapewnia Quantum Break stałe 30 klatek na sekundę nawet w najbardziej intensywnych, wypełnionych akcją momentach.

Czy Remedy Entertainment nadrabia niższą rozdzielczość wyjątkowo wciągającą rozgrywką? Przekonamy się już za dwa tygodnie. - Quantum Break na Xboksie One działa w rozdzielczości 720p?  - wiadomość - 2016-03-22
Czy Remedy Entertainment nadrabia niższą rozdzielczość wyjątkowo wciągającą rozgrywką? Przekonamy się już za dwa tygodnie.

Trudno jednak sądzić, by było to duże pocieszenie dla osób, które miały nadzieję, że studio Remedy wykorzysta w pełni potencjał Xboksa One bez potrzeby godzenia się na kompromisy na rzecz płynności rozgrywki. Gdy jeden z graczy zapytał Phila Spencera poprzez Twittera, jak to możliwe, że produkcja, która do niedawna miała być jednym z najważniejszych tegorocznych tytułów ekskluzywnych na konsolę Microsoftu, będzie działać w 720p, ten odpowiedział jedynie: „Zachęcam Was do wypróbowania gry, zanim dojdziecie do pochopnych wniosków na temat tego, co czyni ją złą lub dobrą”. A jeśli nawet szef marki Xbox nie próbuje już dementować informacji na temat niższej rozdzielczości, najwidoczniej doniesienia Digital Foundry są w pełni prawdziwe. Miejmy jednak nadzieję, że na tym rozczarowania związane z Quantum Break się skończą, a produkcja, która 5 kwietnia zawita na Xboksa One oraz PC, okaże się prawdziwym hitem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Quantum Break
  2. Widzieliśmy Quantum Break – graj w to, co oglądasz, oglądaj to, w co grasz
  3. Kompendium wiedzy o grze Quantum Break