Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2016, 21:00

Pyre - twórcy gry Bastion zapowiedzieli nowy tytuł

Supergiant Games zapowiedziało właśnie kolejną, po wydanym w 2015 roku Transistorze, grę z gatunku action RPG. Jest też pierwszy zwiastun.

Zapowiedziana dziś nowa produkcja Supergiant Games, podobnie jak ich poprzednie dzieła, będzie grą z gatunku hack’n’slash, jednak w przeciwieństwie do Bastiona i Transistora, po raz pierwszy do naszej dyspozycji zostanie oddana 3-osobowa drużyna. Fabuła Pyre koncentruje się wokół trójki zamaskowanych Wygnanych (Exiles), którzy uczestniczą w tzw. Rytuałach (Rites) – pojedynkach z innymi Wygnanymi. Stawka jest wysoka – zwycięzcy zostaną oczyszczeni z grzechów i zyskają możliwość opuszczenia Downside – krainy będącej odpowiednikiem naszego czyśćca.

Pyre - twórcy gry Bastion zapowiedzieli nowy tytuł - ilustracja #1

Pyre w skrócie:

  • action RPG, w którym kontrolujemy trzyosobową drużynę,
  • bogata, nieliniowa fabuła i masa zapadających w pamięć postaci,
  • charakterystyczna dwuwymiarowa grafika znana z poprzednich dzieł studia.

Rozgrywka będzie podzielona na dwa etapy – oprócz walk na niewielkich arenach podejmiemy również decyzje, w które miejsca w Downside mamy się udać. W tym celu do naszej dyspozycji oddano karetę, w której będziemy również zarządzać drużyną. To właśnie w trakcie przemierzania tajemniczej krainy przyjdzie nam śledzić właściwą fabułę oraz dokonywać wyborów, które mają wpłynąć na jej przebieg. Twórcy zapewniają również, że w trakcie wędrówki spotkamy całą gamę niepowtarzalnych postaci. Całość zostanie przedstawiona w charakterystycznej dla studia dwuwymiarowej oprawie graficznej, a same Rytuały będziemy podziwiać w rzucie izometrycznym.

Pyre - twórcy gry Bastion zapowiedzieli nowy tytuł - ilustracja #2

Warto dodać, że Supergiant Games udostępni grywalny fragment Pyre na targach PAX East, które odbędą się w najbliższy weekend w Bostonie. Prawdopodobnie również wtedy dowiemy się więcej o fabule i mechanizmach rozgrywki, które zostaną w niej zaimplementowane. Premierę zapowiedziano na 2017 rok na PC oraz PlayStation 4.

Supergiant Games powstało w 2009 roku z inicjatywy Amira Rao and Gavina Simona, a ich pierwszą grą był wydany w 2011 roku Bastion. Tytuł opowiada o przygodzie chłopaka zwanego Kidd, który pewnego dnia budzi się ze snu, odkrywając, że świat w którym żył do tej pory został zniszczony. Podczas przygody cały czas towarzyszy nam narrator, opisujący na bieżąco wydarzenia rozgrywające się na ekranie. Produkcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony krytyków, jak i samych graczy, co zaowocowało średnią ocen na poziomie 86 w serwisie Metacritic. Bastion znalazł się również wśród 25 najlepszych hack’n’slashy w naszym zestawieniu.