Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2018, 15:22

PUBG zmierza na PS4?

Z informacji dostępnych na stronie koreańskiej komisji ds. gier wynika, że strzelanka PUBG pojawi się w niedalekiej przyszłości na konsoli PlayStation 4. Czyżby kontrakt licencyjny z firmą Microsoft miał się ku końcowi? Jak realistyczne battle royale poradzi sobie na rynku zdominowanym przez Fortnite?

Najnowsze informacje wskazują, że strzelanka Playerunknown's Battlegrounds może już niedługo ukazać się na konsoli PlayStation 4. Jak dobrze wiemy, w Internecie nic nie da się ukryć na długo. Zmyślni użytkownicy serwisu Reddit dotarli dziś bowiem do koreańskiej strony zajmującej się oceną kategorii wiekowej gier (odpowiednik europejskiego PEGI czy amerykańskiego ESRB), gdzie znaleźć można wpis oceniający zawartość dla dorosłych w edycji PUBG przeznaczonej na PS4. Niestety werdykt komisji nawet po tłumaczeniu nie zapewnia żadnych dodatkowych informacji, o dacie premiery nie wspominając.

Wersja XONE już jest opóźniona. Czy edycja PS4 będzie jeszcze bardziej w tyle? - PUBG zmierza na PS4? - wiadomość - 2018-09-19
Wersja XONE już jest opóźniona. Czy edycja PS4 będzie jeszcze bardziej w tyle?

To bardzo ciekawa informacja biorąc pod uwagę obecny układ sił w segmencie battle royale poza platformą PC. Firma Microsoft przez długi czas cieszyła się bowiem konsolową ekskluzywnością produkcji firmy PUBG Corp. Ostatnio świętowano nawet premierę wersji 1.0 na XONE, która nadal jednak pozostaje w tyle za komputerami osobistymi. Przeczuwać jednak można było, że koreańska firma z wielką chęcią rozpoczęłaby sprzedaż swojego tytułu u konkurencji.

Z drugiej strony „frontu” konsolowego wykształcił się zaś ekosystem oparty wyłącznie na Fortnite: Battle Royale (jeśli nie liczyć przelotnego zainteresowania H1Z1). Interesującą kwestią jest też, ilu z posiadaczy konsoli Sony byłoby skłonnych przesiąść się z rysunkowej propozycji Epic Games do bardziej realistycznego PUBG-a i czy wśród użytkowników PS4 są jeszcze osoby niezapoznane z grami battle royale i skłonne zapłacić za dostęp do produkcji.

Spodziewamy się, że PUBG Corp. posiada jakąś długoterminową strategię dla tej edycji i już niedługo powinniśmy doczekać się oficjalnej zapowiedzi PUBG na PS4. Mądrym posunięciem byłaby premiera przed zbliżającym się Call of Duty Black Ops IIII z trybem Blackout, który wydaje się idealnie dopasowany do pada i środowiska konsolowego.

  1. Oficjalny wpis koreańskiej komisji ds. zarządzania grami