Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2018, 10:20

autor: Movis

PUBG – system jaskiń na Savage, zapowiedź wyboru mapy i pancerny UAZ w evencie Metal Rain [Aktualizacja]

Szaleństwo PUBG-a wciąż trwa. Tym razem twórcy zdradzają ambitne plany „zejścia do podziemi” na mapie Savage, zapowiadają dodanie długo oczekiwanego systemu doboru pól walki, a w międzyczasie fani znajdują w plikach gry pancernego łazika, który uczestniczy w kolejnym czasowym wydarzeniu Metal Rain.

AKTUALIZACJA: Zgodnie z wczorajszymi sygnałami od deweloperów, model opancerzonego UAZ-a wykorzystywany jest w najnowszym trybie Event Mode – Metal Rain. Jest on już dostępny i polega na prostym złączeniu wcześniejszych „ośmioosobowych zespołów” z wydarzeniem Flare Gun. Wielki zrzut zaopatrzenia został jednak urozmaicony mocarnym łazikiem.

Jeśli flarę wystrzelicie poza białym kołem, to z nieba spadnie Wam właśnie ów pojazd. Jeśli jesteście w centrum akcji, liczyć możecie na znajomą podwójną skrzynię z elitarnym wyposażeniem. Zmieniono także teren walki z Miramaru na Erangel (zapewne by nie psuć „kanonu” ekskluzywnych dla poszczególnych map pojazdów). Tryb zostanie zakończony w poniedziałek nad ranem.

Jaskinie w PUBG. Kto by pomyślał… - PUBG – system jaskiń na Savage, zapowiedź wyboru mapy i pancerny UAZ w evencie Metal Rain [Aktualizacja] - wiadomość - 2018-04-20
Jaskinie w PUBG. Kto by pomyślał…

Miłośnicy battle royale w militarnym wydaniu Playerunknown's Battlegrounds ostatnimi czasy muszą nieźle się wysilić, by nadążyć za nawałem nowości, jakie przygotowali twórcy (my też staramy się jak możemy). Dopiero co zakończyły się drugie testy mniejszej mapy Savage, a grę wzbogacono o kolejną skrzynkę z kosmetykami. Ludzie z PUBG Corp. nie czekają jednak na nikogo i zaczynają wręcz spamować swoje oficjalne kanały komunikacji nowymi pomysłami na rozwój. I bardzo dobrze.

Niedługo w Savage – wielki kompleks jaskiń

Wow, niezła grafi… Czekaj, chwila… - PUBG – system jaskiń na Savage, zapowiedź wyboru mapy i pancerny UAZ w evencie Metal Rain [Aktualizacja] - wiadomość - 2018-04-20
Wow, niezła grafi… Czekaj, chwila…

Jeśli już mówimy o „Dzikusie”, to deweloperzy nie przestają zaskakiwać nowymi pomysłami na najmniejszy teren walk. Dziś nad ranem zakończyła się druga fala testów tej mapy, ale producenci zdradzili też dość ambitne plany ogromnego systemu jaskiń pod powierzchnią tropikalnej wysepki. Jamy i groty mają przypominać prawdziwe formacje z okolic Bangkoku (Phraya Nakhon), które twórcy zwiedzili podczas „inspiracyjnej wycieczki” przed stworzeniem Savage.

Głównym elementem ma być duży szyb wychodzący na powierzchnię, co umożliwi zrzuty spadochronowe prosto do położonego w centrum jeziorka. System skalnych szczelin i rozpadlin ma zaś umożliwiać wiele możliwości ucieczki, a przestrzeń w środku ma być upstrzona buddyjskimi świątyńkami Stupa. Poniżej możecie zobaczyć pierwsze szkice designerów, ale na wirtualne zwiedzanie pewnie jeszcze nieco poczekamy.

Hype! - PUBG – system jaskiń na Savage, zapowiedź wyboru mapy i pancerny UAZ w evencie Metal Rain [Aktualizacja] - wiadomość - 2018-04-20
Hype!

Zapowiedź systemu wybierania pola bitwy

Po niemałym sukcesie nieco spamerskiej kampanii „region lock China”, podczas której społeczność gry miesiąc w miesiąc przekonywała autorów gry o konieczności poradzenia sobie z napływem chińskich oszustów, okazuje się, że druga podobna inicjatywa także z sukcesem dotarła do Koreańczyków. Fani gry zapewne zauważyli już, że wielkie napisy o blokadach regionalnych szybko przekształciły się w żądania możliwości wyboru mapy, na której będą walczyć zawodnicy. Problem powstał praktycznie już po premierze pustynnego pola walki Miramar. Niektórzy preferują oryginalny rosyjski Erangel, a inni zdecydowanie się nim znudzili. Wydaje się, że gracze tylko bardziej podzielą się po dodaniu na serwery szybkiej Savage.

Erangel, Miramar – dla każdego coś miłego. - PUBG – system jaskiń na Savage, zapowiedź wyboru mapy i pancerny UAZ w evencie Metal Rain [Aktualizacja] - wiadomość - 2018-04-20
Erangel, Miramar – dla każdego coś miłego.

W ostatniej informacji PUBG Corp. przełamało się jednak i zapowiedziało dodanie takiej opcji do gry. Twórcy zdecydowali się na generowane przez hostów „pule map”. Przed wyruszeniem do akcji zawodnik zarządzający lobby będzie mógł więc oznaczyć, na których mapach chce grać, z możliwością wyboru dowolnej ilości, od jednej do wszystkich. Oznacza to, że mniej wybredni czekać będą zapewne nieco krócej niż gracze zdecydowani na konkretny teren. Obecnie nie wiadomo jednak, kiedy nowy system zostanie wprowadzony do gry.

Deweloper pozostawał dotychczas nieugięty, argumentując wspólną kolejkę i losowanie terenu walk tym, że na pojedynczy mecz nie trzeba długo czekać. Rozdzielenie ze względu na rodzaj kamery (FFP vs TPP), tryb (Solo, Duo, Squads) oraz dwie, a zgodnie z zapowiedziami co najmniej cztery mapy (te już obecne, Savage i wspominana mapa na Adriatyku) dawałoby razem potencjalnie od 12 do 24 oddzielnych kolejek w każdym regionie i znacznie zwiększyło czasy oczekiwania. Jak widać z czasem opinia się zmieniła (zapewne dlatego, że Savage oferuje znacząco odmienny rodzaj zabawy).

Gracze odkryli opancerzoną wersję UAZ-a – będzie Auto Royale?

Zdjęcie modelu auta z witryny skin-tracker.com - PUBG – system jaskiń na Savage, zapowiedź wyboru mapy i pancerny UAZ w evencie Metal Rain [Aktualizacja] - wiadomość - 2018-04-20
Zdjęcie modelu auta z witryny skin-tracker.com

Na koniec ciekawostka. Duża liczba ostatnich aktualizacji oznacza tym większą pożywkę dla graczy przekopujących pliki gry w poszukiwaniu niezapowiedzianych nowości. Data minerzy z serwisu Reddit.com dokopali się na przykład do modelu znanego graczom rosyjskiego UAZ-a, który został obity pancernymi blachami i wyposażony w kuloodporne „żaluzje” na oknach.

Zarządzający społecznością pracownik PUBG Corp. szybko wyjawił, że samochód będzie elementem kolejnego trybu w ramach Event Mode. Łatwo można wysnuć wnioski, że będzie on bazował na pościgach i walce w pojazdach, co przypominałoby nieco „ściągę” z trybu Auto Royale z H1Z1. Miejmy jednak nadzieję, że twórcy postarają się nadać kolejnemu wydarzeniu własny styl. Więcej informacji dostaniemy najprawdopodobniej jeszcze przed weekendem.

  1. Oficjalna strona PUBG