Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2018, 12:20

PUBG – rozpoczęto drugą falę testów mapy Savage

Dziś rano autorzy strzelanki PUBG otworzyli bramy kolejnej bety gorącej mapy Savage. Macie ostatnie godziny na zgarnięcie kodu do tej fali testów, a w oficjalnej informacji twórcy chwalą się „remontem” tropikalnej mapy z nowymi lokacjami i zmianami w systemach gry.

Savage powraca w nowym wydaniu. - PUBG – rozpoczęto drugą falę testów mapy Savage - wiadomość - 2018-04-17
Savage powraca w nowym wydaniu.

Gotowi na kolejną podróż w tropiki? PUBG Corp. dzisiejszego poranka otworzyło podwoje drugiego beta-testu mniejszej mapy Savage w swojej strzelance Playerunknown's Battlegrounds. Próby potrwają do 19 kwietnia (uwaga, jedynie do 3:00 rano), a sama mapa została zmieniona pod kilkoma kluczowymi względami. Twórcy zamierzają też dziś o 14:00 zamknąć okienko zdobywania kluczy do Zamkniętego Eksperymentalnego Serwera. Odpowiednia strona jest jeszcze dostępna i rozdaje kody, jeśli więc nie macie jeszcze dostępu, to warto się pośpieszyć.

Zmiany mapy Savage

Walka z przemykaniem po rusztowaniach musi być dość emocjonująca. - PUBG – rozpoczęto drugą falę testów mapy Savage - wiadomość - 2018-04-17
Walka z przemykaniem po rusztowaniach musi być dość emocjonująca.

Wracając do zmian, absolutną nowością jest kilka ciekawie wyglądających lokacji (zobaczyć je możecie na powyższym zdjęciu, oraz tu i tutaj). Figowy gaj z „torem przeszkód”, podmokły teren opuszczonego kamieniołomu i dok z frachtowcami zdecydowanie dodają nieco pikanterii łysym wcześniej fragmentom mapy. Parę zmian wprowadzono także w podstawowych systemach gry. Bombardowania mają mniejszy promień i trwają nieco krócej. Niebieskie koło korzysta teraz ze specjalnego algorytmu i zmniejsza się szybciej lub wolniej w zależności od liczby pozostałych graczy. Łatwiej też znaleźć granaty, a ze zrzutów zaopatrzenia dostaniemy maksymalnie lunetę x8 (x15 nie jest zbyt przydatna na terenie 4x4 km). Dodatkowo dynamiczna pogoda jest teraz prawdziwie dynamiczna (wcześniej „udawała”, zmieniając się tylko raz podczas meczu), a dźwięki kroków mają być nieco bardziej zsynchronizowane (za to deszcz „uderza nas w uszy” nieco mocniej).

Kamieniołom wygląda jak raj dla snajperów. - PUBG – rozpoczęto drugą falę testów mapy Savage - wiadomość - 2018-04-17
Kamieniołom wygląda jak raj dla snajperów.

Rozgnieciono też kilka bugów, ale nie poradzono sobie z dwoma dość absurdalnymi. Pierwszy znany błąd polega na tym, że zawodnik skaczący przez murek podczas pakowania graczy do samolotu nie wsiada do niego, a niczym Superman podróżuje w przestworzach do finalnej pozycji podniebnego transportowca. Innym zjawiskiem jest fakt, że niektórzy zawodnicy „przebrani” byli w skórki zombie (czyżby zbliżał się jakiś nowy tryb czasowy?).

Na koniec autorzy z PUBG Corp. przypominają, że do właściwej premiery tej mapy pozostało jeszcze parę dobrych miesięcy. Planują jednak ciągle rozwijać koncept i podsuwać graczom kolejne fale 48-godzinnych testów, by testować swe pomysły.

  1. Oficjalna strona PUBG
  2. FAQ na temat Experimental Test Server