Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 kwietnia 2018, 10:30

autor: AlexB

Twórca Deadpoola 2 nowym reżyserem ekranizacji The Division

Poznaliśmy nazwisko reżysera, który po rezygnacji Stephena Gaghana ma nakręcić film na podstawie The Division. Jest nim David Leitch, znany między innymi jako twórca Deadpoola 2 oraz Johna Wicka.

Na początku ubiegłego roku świat obiegła informacja, że film oparty na popularnej sieciowej strzelance Massive Entertainment i Ubisoftu, The Division, wyreżyseruje Stephen Gaghan. Ostatecznie jednak twórca Syriany i laureat Oscara za scenariusz do dramatu Traffic Stephena Soderbergha zrezygnował z projektu. Rozpoczęły się zatem poszukiwania jego następcy, których finał poznaliśmy dziś w nocy. Jak poinformowała strona internetowa magazynu Variety, zadaniem przeniesienia na srebrny ekran produkcji Ubisoftu zajmie się David Leitch. Amerykanin jest odpowiedzialny za powstanie takich filmów, jak John Wick, Atomic Blonde czy Deadpool 2 (którego finalny zwiastun mieliśmy okazję oglądać wczoraj). Obecnie zajmuje się on projektem Hobbs and Shaw, będącym spin-offem popularnego cyklu Szybcy i Wściekli. Zdjęcia do niego mają rozpocząć się niebawem, zatem jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami i nie nastąpią kolejne zmiany kadrowe, prace na planie The Division powinny wystartować w 2019 roku.

Czy Davidowi Leitchowi uda się stworzyć dobrą filmową adaptację The Division? / Źródło: Variety - Twórca Deadpoola 2 nowym reżyserem ekranizacji The Division - wiadomość - 2018-04-21
Czy Davidowi Leitchowi uda się stworzyć dobrą filmową adaptację The Division? / Źródło: Variety

O ekranizacji The Division po raz pierwszy oficjalnie usłyszeliśmy w sierpniu 2016 roku. Poznaliśmy wówczas nazwiska odtwórców głównych ról. Są nimi Jake Gyllenhaal (Donnie Darko, Labirynt, Tajemnica Brokeback Mountain, Książę Persji: Piaski czasu) oraz Jessica Chastain (Służące, Interstellar, Marsjanin, Wróg numer jeden oraz niedawna Gra o wszystko). Akcja filmu, podobnie jak gry, będzie rozgrywać się w opustoszałym z powodu epidemii Nowym Jorku. Scenariusz stworzył Stephen Gaghan, lecz nie wiadomo, czy po jego odejściu zostanie on wykorzystany.

Producentami filmowego The Division będą Kelly McCormick, Riva Marker, Kelly Carmichael, Jake Gyllenhaal oraz Jessica Chastain. Za cały projekt odpowiedzialna jest wytwórnia Ubisoft Motion Pictures, czyli stworzona w 2011 roku filia francuskiego giganta zajmująca się ekranizacjami jego gier. Jej pracownicy mają obecnie co robić, gdyż prócz The Division planują takie projekty, jak Splinter Cell, Ghost Recon, Watch Dogs czy Rabbids. Trzeba mieć tylko nadzieję, że będą to filmy bardziej udane od ubiegłorocznego Assassin's Creed z Michaelem Fassbenderem, na którym krytycy nie pozostawili suchej nitki.