Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2021, 21:25

PS5 ma otrzymać ponad 25 exclusive'ów; Sony inwestuje w nowe marki

Ponad 25 gier na PlayStation 5, w tym mnóstwo nowych marek. Tak wyglądają plany Sony Interactive Entertainment według Hermena Hulsta.

Minęło już pół roku od premiery konsol dziewiątej generacji, choć łatwo o tym zapomnieć w przypadku wciąż trudno dostępnego PlayStation 5. Jednakże Sony nie czeka na rozwiązanie problemów z dostawami konsoli. Według Hermena Hulsta (współzałożyciela Guerrilla Games, a obecnie szefa Sony Worldwide Studios; via serwis Wired) obecnie powstaje ponad 25 gier tworzonych pod egidą Sony Interactive Entertainment. Uwzględnia to „duże i małe” tytuły z przeróżnych gatunków, choć – rzecz jasna – deweloper nie zdradził nic więcej. By było jeszcze ciekawiej, większość z nich to zupełnie nowe marki.

  1. PS5 naprawdę da się kupić; doradzamy, jak to zrobić

Pomijając dawno ujawnione czy wręcz rychło debiutujące produkcje, nie sposób spekulować na temat tych projektów. Jest jednak jasne, że Sony szykuje sporą ofensywę w celu umocnienia pozycji PS5 na rynku (i zapewne jako dodatkową zachętę do zakupu konsoli, mimo wspomnianych problemów z jej dostępnością). Być może w ten sposób firma chce odpowiedzieć na działania Microsoftu, który po wykupieniu Bethesdy nie ukrywał, że zamierza przygarnąć kolejne studia. Zresztą Jim Ryan (szef SIE) dawno dał do zrozumienia, że Sony poważnie inwestuje w „wysokiej jakości gry na PlayStation”. Tak więc wypowiedź Hulsta to jedynie dodatkowe potwierdzenie planów spółki.

Przypomnijmy, że posiadacze PlayStation 5 niedawno otrzymali kolejny tytuł ekskluzywny w postaci ciepło przyjętego Returnala. Do końca roku doczekają się też debiutu takich tytułów jak Ratchet & Clank: Rift Apart oraz Horizon: Forbidden West.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation
  2. Oficjalna strona firmy Sony Interactive Entertainment