Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2024, 20:23

autor: Zuzanna Domeradzka

Przerażająco śmieszne dodatki do Alone in the Dark mają skłonić graczy do wydania więcej pieniędzy

Reboot Alone in the Dark będzie można zakupić w wersji Deluxe, która zaoferuje intrygujące bonusy. Opublikowano krótki film, mający przekonać graczy do nabycia tej edycji gry.

Źródło fot. Pieces Interactive / THQ Nordic.
i

Twórcy nadchodzącego rebootu serii Alone in the Dark przypomnieli o swojej produkcji oraz o możliwości wydania dodatkowych pieniędzy na wersję Deluxe gry. Zrobili to w formie krótkiego filmiku (poniżej), przybliżającego bonusy, jakie wchodzą w skład droższej edycji tytułu.

Jeśli zakupimy Alone in the Dark w wersji Deluxe, to oprócz podstawowej gry otrzymamy:

  1. pakiet kostiumów Derceto 1992 (dostępny również w ramach przedpremierowego zakupu edycji standardowej) dla głównych bohaterów, Emily Hartwood i Edwarda Carnby’ego – bonus ten umożliwia zmianę wyglądu protagonistów na modele z pierwszej odsłony Alone in the Dark, wydanej ponad 30 lat temu; trzeba przyznać, że 8-bitowe postacie bardzo wyróżniają się w grze ze współczesną grafiką, co daje naprawdę zabawny (a po trosze również przerażający) efekt;
  2. zestaw „dramatycznych” filtrów, zmieniających oprawę graficzną na wzorowane na pierwowzorze piksele czy stare zdjęcia;
  3. dodatkowy tryb z komentarzem reżyserskim.

Nie wszystkim graczom może podobać się promowanie przez twórców droższej edycji gry. Trzeba jednak przyznać, że pracownicy studia Pieces Interactive i firmy THQ Nordic przynajmniej próbują zrobić to z jakimś smakiem. Poza tym wizja przedpremierowego zakupu produkcji, aby urozmaicić sobie zabawę, nie wydaje się aż tak straszna, jak niezmieniający się wyraz twarzy pikselowego Edwarda.

Koszt edycji Deluxe Alone in the Dark na PS5 to 299 złotych, a za standardową wersję trzeba zapłacić 259 zł; w Xbox Store w ramach promocji ceny te obniżono odpowiednio do 269,99 zł i 233,99 zł. W cyfrowych sklepach nie ma jeszcze ceny gry na PC. Wydanie pudełkowe (dostępne na wszystkie platformy) można natomiast nabyć za 230–250 zł. Warto dodać, że wszystkie wymienione wyżej bonusy są również dostępne osobno w formie DLC.

Alone in the Dark zadebiutuje 20 marca na konsolach PS5 i Xbox Series X/S oraz PC-tach.

  1. Alone in the Dark – strona gry
  2. Alone in the Dark na Steamie