Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2013, 20:00

autor: Michał Marian

Przegląd MMO (13/12/2013) – m.in. Guild Wars 2, The Elder Scrolls Online, WildStar

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. dotychczasowe dokonania i dalsze plany autorów Guild Wars 2, ujawnienie daty premiery The Elder Scrolls Online oraz najnowsze informacje na temat WildStar.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. podsumowanie kończącego się roku i dalsze plany twórców Guild Wars 2, wieści o dacie premiery The Elder Scrolls Online, a także najnowsze doniesienia na temat WildStar. Ponadto wspominamy o takich grach jak Defiance, Entropy, EVE Online oraz Gloria Victis.

Guild Wars 2

Członkowie studia ArenaNet powoli przystępują do podsumowań i rozliczeń wszystkich działań podjętych w ciągu minionego roku. W ostatni wtorek, tj. 10 grudnia, zadebiutowała ostatnia tegoroczna aktualizacja Guild Wars 2 zatytułowana A Very Merry Wintersday. Bardzo szczegółowy wykaz zmian w niej zawartych dostępny jest pod tym adresem. Ponadto w ostatnich dniach na oficjalnej stronie produkcji pojawiło się wiele wpisów reasumujących m.in. niedawne zakończenie pierwszego sezonu starć WvW oraz dotychczasowy przebieg tzw. Żyjącej Opowieści. Twórcy nie ustają w zapewnieniach mówiących o tym, że nie zamierzają w żadnym wypadku spoczywać na laurach i obiecują, że w przyszłym roku dołożą wszelkich starań by przebić samych siebie. A trzeba przyznać, że poprzeczka zawieszona jest naprawdę wysoko.

Okres przedświąteczny jest zawsze czasem rozlicznych promocji i obniżek, zachęcających do wytężonych zakupów – nie inaczej mają się sprawy w świecie Tyrii. Do wbudowanego w klient gry sklepiku trafiła dostawa świeżego towaru, wśród którego znajdziemy m.in. nowe modele twarzy. Deweloperzy przygotowali także specjalną ofertę, dzięki której za każdym razem gdy zdecydujemy się podarować jakiś prezent znajomemu, będziemy mogli nabyć dokładnie ten sam przedmiot dla siebie z 40% zniżką.

Najbliższe uaktualnienie gry pojawi się dopiero 21 stycznia. Twórcy postanowili chwilowo zerwać z tradycją regularnych aktualizacji i udać się na zasłużony odpoczynek. Zapewniają jednak, że z pewnością dobrze spożytkują te kilka dodatkowych tygodni.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

The Elder Scrolls Online

Po długich oczekiwaniach poznaliśmy w końcu datę premiery The Elder Scrolls Online. Najnowsze dzieło studia ZeniMax Online trafi na komputery PC oraz Mac 4 kwietnia 2014 roku. Około dwa miesiące dłużej będą musieli na swoją kolej poczekać posiadacze PlayStation 4 oraz Xboksa One – twórcy wstępnie zapowiedzieli debiut konsolowych wersji na czerwiec. Produkcja będzie oparta o model abonamentowy, którego koszt wyniesie ok. 13 euro miesięcznie. Pojawią się w nim także drobne mikrotransakcje.

Przy okazji oficjalnej zapowiedzi opublikowano również 2-minutowy zwiastun prezentujący urywki bitwy toczonej w samym centrum Cyrodiil. Więcej szczegółów na temat samej gry znajdziecie w specjalnie przygototowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Elder Scrolls Online

WildStar

Największym konkurentem wspomnianego wcześniej The Elder Scrolls Online wydaje się być najnowsza produkcja Carbine Studios, czyli WildStar. Obie gry zadebiutują w kwietniu przyszłego roku i obie będą oparte na systemie pay-to-play. Nie znamy jeszcze wprawdzie dokładnej daty premiery WildStara, choć to z pewnością jedynie kwestia czasu. Twórcy gry odsłonili już bowiem niemal wszystkie karty i w minionym tygodniu zaprezentowali (i omówili) ostatnią z klas dostępnych w tytule – Inżyniera. Postać, równie charakterystyczna co jej poprzednicy, specjalizować się będzie w walce dystansowej z wykorzystaniem „przyzywanych” robotów.

Ponadto zachodni serwis MMORPG.com przygotował 15-minutowy zapis z pierwszych etapów rozgrywki w wersję beta WildStara. Zachęcamy do zapoznania się z tym materiałem poniżej.

  1. Oficjalna strona internetowa gry WildStar

Defiance

W minionym tygodniu ukazał się zwiastun najnowszego rozszerzenia Defiance, które nosi tytuł Arkbreaker. Wart 10 euro dodatek zawiera w sobie nie tylko rozwinięcie linii fabularnej, lecz także m.in. nowe bronie, stroje oraz możliwość starcia z Warmasterem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Defiance

Entropy

Na Steam (w ramach Early Access) trafiła właśnie gra Entropy - najnowsza produkcja ludzi odpowiedzialnych m.in. za Battlestar Galactica Online. Dostęp do tytułu możemy uzyskać już za ok. 19 euro. Twórcy zapewniają, że doświadczenie zdobyte w ramach wcześniejszego dostępu nie zostanie wyzerowane wraz z premierą pełnej wersji. Po więcej szczegółów odsyłamy do przygotowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Entropy

EVE Online

Twórcy EVE Online umożliwili graczom zintegrowanie klienta gry z platformą Twitch.tv. Dzięki temu zabiegowi wszyscy chętni będą mogli odtąd prowadzić livestreamy z własnej gry, bez potrzeby instalacji jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania. Szczegóły na ten temat znajdziecie pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona internetowa gry EVE Online

Gloria Victis

Niedawno ruszyła nowa wersja strony Gloria Victis, osadzonej w średniowieczu gry MMORPG, za którą stoi polskie studio Black Eye. Choć tytuł znajduje się jeszcze w dość wczesnej fazie produkcji, już teraz możecie znaleźć tam mnóstwo informacji na jego temat. Chętni mogą ponadto wesprzeć twórców, uzyskując tym samym szereg bonusów oraz ekskluzywnej zawartości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Gloria Victis