Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2022, 10:04

autor: Jakub Sierzański

Przegląd dla fanów jRPG, Nintendo i gier z Azji

Witaj, wędrowcze, w moim pierwszym przeglądzie newsów z Azji. Pokrótce przedstawię kilka ciekawych informacji dla fanów gier z Kraju Kwitnącej Wiśni.

SPIS TREŚCI:
  1. The Legends of Heroes: Trails from Zero
  2. Persona 4 Arena Ultimax
  3. Dynasty Warriors 9
  4. My Hero Academia: Ultra Rumble
  5. Kirby and the Forgotten Land
  6. Monark
  7. SEGA Sapporo Studio

Ruszyły preordery Trails from Zero

Ruszyły preordery na The Legend of Heroes: Trails from Zero w edycji limitowanej na PS4 i Nintendo Switch. Oprócz gry w zestawie znajdą się między innymi artbook w twardej okładce, oficjalny soundtrack, plakat oraz steelbook.

Gra w tej edycji kosztuje 89,99 dolara (ok. 355 złotych) i jest dostępna do kupienia tylko w oficjalnym sklepie firmy NIS America. Wersję na PS4 kupicie tutaj, a na Nintendo Switch tutaj. Data premiery nie jest znana, jednak Trails from Zero ma zadebiutować jesienią 2022 roku. Miłym zaskoczeniem jest fakt, że wszelkie dotychczas złożone preordery na edycję standardową zostaną ulepszone do wersji Deluxe, która zawierać będzie dodatkowo soundtrack oraz miniartbook.

The Legend of Heroes: Trails from Zero pierwotnie ukazało się na konsolę przenośną PSP w listopadzie 2010 roku. Jest kontynuacją Trails in the Sky the 3rd. W Trails from Zero ponownie trafiamy do miasta-państwa Crossbell, które jest targane wojną. Z jednej strony stoi Imperium Erebonian, a z drugiej Republika Calvard. Wcielamy się w rolę młodego Lloyda Banningsa, detektywa, który trafia na ślad wielowiekowego kultu, knującego przeciw kościołowi i wszelkiej wierze.

Przegląd dla fanów jRPG, Nintendo i gier z Azji - ilustracja #1

Atlus pokazał nowy trailer Persony 4: Arena Ultimax

Atlus wraz z deweloperem Arc System Works opublikowali nowy trailer odświeżonej wersji Persony 4: Arena Ultimax, która trafi na PlayStation 4, Nintendo Switch oraz komputery osobiste 17 marca. Trailer został zdubbingowany, jednak sama gra ma oferować możliwość zmiany języka audio na japoński.

Persona 4: Arena Ultimax jest dwuwymiarową bijatyką, spin-offem serii Shin Megami Tensei, w której spotykamy postaci z gier Persona 3 oraz Persona 4. Jak w każdej bijatyce, naszym celem jest pokonanie przeciwnika, używając przeróżnych ciosów i dostępnych combosów. Gra oferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i multiplayer. Ścieżkę dźwiękową skomponował Shoji Meguro, kompozytor związany od początku z serią Shin Megami Tensei.

Dynasty Warriors 9 Empires otrzymało wersję demo na Zachodzie

Kolejna odsłona japońskiego cyklu jest dostępna w wersji demonstracyjnej na platformach PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC (Steam). Premiera gry odbędzie się zaś 25 lutego 2022 r.

Przegląd dla fanów jRPG, Nintendo i gier z Azji - ilustracja #2

Dynasty Warriors 9 Empires w wersji demonstracyjnej zawiera oblężenia zamków, zarówno ze strony atakującego, jak i broniącego. Potyczki można powtarzać dowolną liczbę razy, by poznać mocne i słabe punkty przeciwników. Dodatkowo w ręce fanów zostanie oddany tryb edycji, w którym będą mogli stworzyć własnych oficerów, a następnie wysłać ich do walki. Takie postacie będzie można później przenieść do pełnej wersji gry

Dynasty Warriors 9 Empires to trzecioosobowa gra akcji z elementami strategii. Za powstaniem tytułu stoi japońskie studio Omega Force. Zadaniem gracza jest prowadzenie wojen o kontrolę nad starożytnymi Chinami. Gracz steruje poczynaniami swoich armii, ale może również sam stanąć do walki i zmierzyć się z tysiącami wrogów. W produkcji nie zabraknie również istotnej dyplomacji, dzięki której można wygrać niejedną wojnę.

Nowe battle royale od Bandai Namco

Bandai Namco ogłosiło, że pracuje nad nowym tytułem, a jest nim battle royale w uniwersum My Hero Academia. Gra będzie nosiła tytuł My Hero Academia: Ultra Rumble i ukaże się na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switchu oraz PC (Steam).

Ultra Rumble będzie produkcją free-to-play, a w rozgrywkach ma brać udział do 24 graczy. W grze ujrzymy postacie znane z mangi, takie jak All-Might, Shoto Todoroki, Katsuki Bakugo oraz Izuku Midoriya.

Podczas sesji gracze będą podzieleni na osiem trzyosobowych zespołów. Każdy uczestnik będzie mógł się wcielić w jedną z ośmiu postaci. Zadaniem będzie nie tylko pokonanie wrogich drużyn, a również zebranie kart ze zdolnościami porozrzucanych na arenach.

Kirby and the Forgotten Land

Nintendo poinformowało, że najnowsza odsłona Kirby ukaże się 25 marca 2022 r. Gra trafi wyłącznie na Nintendo Switch i można już składać preordery z poziomu konsolki w cenie 249,80 PLN. W tym roku mija 30-lecie marki i jest to dobra okazja, by zaznajomić się z nowym tytułem. Gra będzie ważyła ok. 5,7 GB i prawdopodobnie otrzyma wsparcie amiibo.

Kirby and the Forgotten Land ma być pierwszą grą z serii, w której przyjdzie nam zwiedzać trójwymiarowy, otwarty świat. Zabawa będzie możliwa w lokalnym co-opie; druga osoba wcieli się wtedy w postać Bandany Waddle Dee, najlepszego przyjaciela Kirby’ego, który nosi niebieską bandanę. Ich zadaniem będzie poznanie nowej krainy i wyzwolenie swoich pobratymców ze szponów bestii.

Wersja demonstracyjna Monark

Zainteresowani tą produkcją mogą już pobrać jej wersję demonstracyjną na platformach PlayStation 5, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Z tej okazji NIS America opublikowało specjalny trailer.

Premiera pełnej wersji gry odbędzie się 25 lutego bieżącego roku i trafi ona na PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch oraz PC (Steam).

Monark jest turową grą jRPG, nieco przypominającą ostatnie produkcje z serii Persona. W jej tworzeniu brali udział weterani pracujący przy Shin Megami Tensei, m.in. projektant Ryutaro Ito i kompozytor Tsukasa Masuko. Za grę odpowiada studio Lancarse.

W Monark wcielamy się w japońskiego nastolatka uczęszczającego do elitarnej szkoły Shin Mikado Academy, która nagle zostaje spowita tajemniczą mgłą. Zadaniem gracza jest rozwiązanie zagadki jej pojawienia się. Walka odbywa się w systemie turowym. Rozgrywkę urozmaica możliwość przywoływania bestii, które pomagają w starciach. Ich siła i rodzaj są ściśle powiązane z systemem Ego, na który składają się duma, gniew, zazdrość, pożądanie, łakomstwo i lenistwo. Każda z tych cech może być rozwijana poprzez wyzwania, podjęte decyzje czy testy.

SEGA założyła nowe studio

1 grudnia 2021 roku SEGA założyła nowe studio. Jak czytamy na oficjalnej stronie japońskiego giganta, SEGA Sapporo Studio powstało, by „zabezpieczyć wysoką jakość i rozwój”. Przewodnictwo nad zespołem przejął Takaya Segawa, który dołączył do SEG-i w 1992 roku.

Przegląd dla fanów jRPG, Nintendo i gier z Azji - ilustracja #3

SEGA przez ponad 60 lat zgromadziła bardzo dużo danych w ramach polityki tworzenia innowacyjnych treści oraz nowych doświadczeń. W SEGA Sapporo Studio podzielimy się tą wiedzą podczas tworzenia projektów z ludźmi, którzy chcą pracować w tym samym obszarze. Będziemy razem uczestniczyć w rozwoju gier, które potem będą lubiane na całym świecie – powiedział Takaya Segawa.