Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 maja 2014, 10:21

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 17-18 maja (m.in. Neuroshima Hex i Sine Mora)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najlepszym promocjom cenowym na gry dedykowane smartfonom i tabletom. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak The Shadow Sun, Sine Mora, Neuroshima Hex oraz Game Dev Story.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na platformach dystrybucji cyfrowej App Store, Google Play i Windows Phone Store. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

The Shadow Sun

 iOS: 2,69 euro, czyli ok. 11 zł; pierwotnie 6,99 euro

The Shadow Sun to obszerna gra cRPG od studia Ossian (twórców udanego rozszerzenia Neverwinter Nights 2: Mysteries of Westgate), wzorowana na takich markach jak Dragon Age czy The Witcher. Produkcja, w której nacisk położony został na fabularną głębię, zróżnicowanie świata i intensywny gameplay, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony krytyków i nie sposób przejść obok niej obojętnie. Szczególnie, gdy jej cena została obniżona o więcej niż połowę.

Neuroshima Hex

iOS: 2,69 euro, czyli ok. 11 zł; pierwotnie 4,49 euro – Google Play: 2,99 zł; pierwotnie ok. 10 zł

Elektroniczna odsłona doskonałej, logiczno-taktycznej gry planszowej autorstwa Michała Oracza okazała się jedną z lepszych adaptacji planszówek na urządzenia mobilne. Cieszy więc informacja, że tytuł trafił do promocji. Starcia czterech armii – Posterunku, mutantów Borgo, gangów Hegemonii i maszyn Molocha – zaskakują dużą dynamiką, a w lokalnym trybie multiplayer wspólnie rywalizaować mogą cztery osoby.

Flashout 2

iOS: 0,89 euro, czyli ok. 4 zł; pierwotnie 2,69 euro – Google Play: 5,99 zł

Kontynuacja futurystycznej gry wyścigowej od katowickiego studia Jujubee ciągle znajduje się na solidnej przecenie w App Store. Tytuł warto przetestować nie tylko dlatego, że wyprodukowali go Polacy. Mamy tu do czynienia z udanym klonem Wipeouta, cechującym się ładną oprawą graficzną i dynamicznym modelem jazdy/lotu. Ponadto nie do przecenienia jest możliwość toczenia zmagań w sieciowym trybie multiplayer.

Riptide GP2

iOS: 0,89 euro, czyli ok. 4 zł; pierwotnie 1,79 euro – Google Play: ok. 6 zł; pierwotnie 8,99 zł

Dynamizm, dramaturgia, doskonałe sterowanie i piękna szata graficzna to najważniejsze cechy Riptide GP2 – wydanej przed rokiem kontynuacji bardzo udanych wyścigów skuterów wodnych od studia Vector Unit. Produkcja, idealnie skrojona pod urządzenia mobilne, cieszy się ciągle wysoką popularnością, o czym świadczy fakt, że ze znalezieniem rywali w sieciowym multiplayerze nie ma większych problemów. Promocja z pewnością pomoże utrzymać ten status.

Machinarium

iOS: 2,69 euro, czyli ok. 11 zł; pierwotnie 4,49 euro - Google Play: 10 zł; pierwotnie 15 zł

Osoby, którym umknęło pierwsze wydanie cyklu „Promocje mobilne na weekend”, pragniemy poinformować, że doskonała przygodówka czeskiego studia Amanita Design w dalszym ciągu oferowana jest w promocji. Cena hitu, który zachwycił setki graczy wybitną warstwą audiowizualną i bardzo dobrymi łamigłówkami, została obniżona o ok. 40%.

Sine Mora

iOS: 2,69 euro, czyli ok. 11 zł; pierwotnie 2,69 euro – Google Play: ok. 9 zł; pierwotnie 19,99 zł

Do 18 maja fani shmupów, czyli arcade’owych strzelanek, mogą skorzystać z 60% promocji na Sine Mora. Gra, wyprodukowana przez studio Digital Extremes we współpracy z Goichi Sudą (Killer7 i serii No More Heroes) i kompozytorem Akirą Yamaoką (Silent Hill), okazała się naprawdę niezła, a przy tym zachwyciła świetną oprawą audiowizualną. Konwersja na urządzenia mobilne zachowała wszystkie atuty oryginału – niestety, okupiono to wysokimi wymagania sprzętowymi, więc zanim zdecydujecie się na zakup upewnijcie się, że posiadacie wystarczająco silnego smartfona lub tablet.

Game Dev Story

Google Play: ok. 9 zł; pierwotnie ok. 14 zł

Dzięki Game Dev Story o japońskim studiu Kairosoft usłyszał cały świat. Niezwykle grywalna formuła, atrakcyjna szata graficzna i chwytliwa tematyka – który z graczy nie chciałby rozkręcić własnego, growego biznesu – pomogły tej prostej strategii ekonomicznej odnieść naprawdę duży sukces i zapoczątkować całą serię podobnych w założeniach, a mimo to wyjątkowo wciągających gier.

iKOiD's Grand Strategy Bundle

2,99 dolary, czyli ok. 10 zł

Do 29 maja potrwa promocja iKOiD's Grand Strategy Bundle, za sprawą której można wejść w posiadanie ciekawego zestawu gier na system Android. Za ok. 10 zł, czyli kwotę o 80% niższą, niż gdyby kupować każdy tytuł z osobna, pozyskacie trzy strategie (1941, Desert Stormfront, Lushington Springs), grę logiczną (Cubot Premium) oraz planszówkę (Abalone).