Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka The Shadow Sun (iOS)

The Shadow Sun

The Shadow Sun to gra RPG wzorowana na pecetowych produkcjach z tego gatunku. Gracze muszą ocalić ponury świat fantasy przed zagładą, a dokonują tego eksplorując lokacje, wypełniając zadania oraz tocząc bitwy za pomocą mocno zręcznościowego systemu walki.

RPG | fantasy | elementy zręcznościowe | klasyczne RPG

Okładka The Shadow Sun (iOS)

data premiery gry:

19gru2013

iOS

27lis2014

AND

The Shadow Sun to mobilna gra RPG. Wyprodukowało ją studio Ossian, czyli zespół, który wcześniej stworzył pecetowe Neverwinter Nights: Darkness over Daggerford oraz Neverwinter Nights 2: Mysteries of Westgate.

Najbardziej unikalnym elementem gry jest świat. Zamiast zaoferować nam oklepane tolkienowskie fantasy autorzy postawili na bardziej dzikie klimaty, wzorowane na krainie Hyborea z serii opowiadań o przygodach Conana Barbarzyńcy. Wzbogacone to zostało kosmicznymi potwornościami zainspirowanymi twórczością mistrza horroru H.P. Lovecrafta. Do uniwersum The Shadow Sun przed wiekami przybyła mackowata bestia o niewyobrażalnych rozmiarach, która rozpoczęła pożeranie słońca. Początkowo jedynym efektem tego były cienie na powierzchni gwiazdy, ale w momencie rozpoczęcia kampanii na powierzchnię planety przybywa magiczna plaga i wszystko wskazuje na to, że jest ona dopiero początkiem złowrogich skutków niszczenia słońca. Zadaniem graczy jest powstrzymanie zarazy i odnalezienie sposobu na ocalenie całego świata.

The Shadow Sun to klasyczne RPG z trójwymiarową grafiką. Zajmujemy się więc głównie eksplorowaniem krainy, wypełnianiem zadań oraz toczeniem walk. Gra nie posiada w pełni otwartego świata, ale za to pozwala na dużą swobodę w przechodzeniu kampanii, a wiele zadań na liczne alternatywne rozwiązania. Główny bohater może być wojownikiem, łotrzykiem lub magiem, a podczas przygody towarzyszy mu kilku kompanów. Walka toczona jest w czasie rzeczywistym i opiera się w równym stopniu na zręczności grającego, jak na statystykach jego postaci. Twórcy nie zapomnieli także o mechanice rozwoju postaci, w ramach której za zdobyte punkty doświadczenia możemy ulepszać umiejętności i statystyki bohaterów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe The Shadow Sun

12+

Promocje mobilne na weekend 20–-21 grudnia (m.in. Deus Ex: The Fall, McPixel, cykl Final Fantasy)
Promocje mobilne na weekend 20–-21 grudnia (m.in. Deus Ex: The Fall, McPixel, cykl Final Fantasy)

wiadomość20 grudnia 2014

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Deus Ex: The Fall, McPixel, The Shadow Sun, cykl Final Fantasy, Chaos Rings, Reckless Racing, The Room Two i Bastion.

The Banner Saga, Valiant Hearts, The Shadow Sun i inne – przegląd najlepszych gier listopada na Androida
The Banner Saga, Valiant Hearts, The Shadow Sun i inne – przegląd najlepszych gier listopada na Androida

wiadomość9 grudnia 2014

W przeglądzie najlepszych listopadowych produkcji na Androida omawiamy m.in. RPG-i The Banner Saga i The Shadow Sun, strategie Football Manager Handheld 2015 i Civilization Revolution 2, platformówkę Dodo Master oraz przygodową grę akcji Valiant Hearts: The Great War.

Promocje mobilne na weekend 17-18 maja (m.in. Neuroshima Hex i Sine Mora)
Promocje mobilne na weekend 17-18 maja (m.in. Neuroshima Hex i Sine Mora)

wiadomość17 maja 2014

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najlepszym promocjom cenowym na gry dedykowane smartfonom i tabletom. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak The Shadow Sun, Sine Mora, Neuroshima Hex oraz Game Dev Story.

Cut the Rope 2,  Grand Theft Auto: San Andreas, Republique i inne - przegląd najlepszych gier grudnia na iOS
Cut the Rope 2, Grand Theft Auto: San Andreas, Republique i inne - przegląd najlepszych gier grudnia na iOS

wiadomość29 stycznia 2014

W przeglądzie najlepszych grudniowych gier na iOS omawiamy gry logiczne Colossatron: Massive World Threat, The Room 2 i Cut the Rope 2, cRPG-a The Shadow Sun, wyścigówkę Ridge Racer Slipstream, sandboksa Grand Theft Auto: San Andreas, turową strategię Skulls of the Shogun oraz skradankę Republique.

iOS
AND