Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka The Shadow Sun (iOS)
OkładkaThe Shadow Sun (iOS)

The Shadow Sun

The Shadow Sun to gra RPG wzorowana na pecetowych produkcjach z tego gatunku. Gracze muszą ocalić ponury świat fantasy przed zagładą, a dokonują tego eksplorując lokacje, wypełniając zadania oraz tocząc bitwy za pomocą mocno zręcznościowego systemu walki.

RPG | fantasy | elementy zręcznościowe | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Shadow Sun to mobilna gra RPG. Wyprodukowało ją studio Ossian, czyli zespół, który wcześniej stworzył pecetowe Neverwinter Nights: Darkness over Daggerford oraz Neverwinter Nights 2: Mysteries of Westgate.

Najbardziej unikalnym elementem gry jest świat. Zamiast zaoferować nam oklepane tolkienowskie fantasy autorzy postawili na bardziej dzikie klimaty, wzorowane na krainie Hyborea z serii opowiadań o przygodach Conana Barbarzyńcy. Wzbogacone to zostało kosmicznymi potwornościami zainspirowanymi twórczością mistrza horroru H.P. Lovecrafta. Do uniwersum The Shadow Sun przed wiekami przybyła mackowata bestia o niewyobrażalnych rozmiarach, która rozpoczęła pożeranie słońca. Początkowo jedynym efektem tego były cienie na powierzchni gwiazdy, ale w momencie rozpoczęcia kampanii na powierzchnię planety przybywa magiczna plaga i wszystko wskazuje na to, że jest ona dopiero początkiem złowrogich skutków niszczenia słońca. Zadaniem graczy jest powstrzymanie zarazy i odnalezienie sposobu na ocalenie całego świata.

The Shadow Sun to klasyczne RPG z trójwymiarową grafiką. Zajmujemy się więc głównie eksplorowaniem krainy, wypełnianiem zadań oraz toczeniem walk. Gra nie posiada w pełni otwartego świata, ale za to pozwala na dużą swobodę w przechodzeniu kampanii, a wiele zadań na liczne alternatywne rozwiązania. Główny bohater może być wojownikiem, łotrzykiem lub magiem, a podczas przygody towarzyszy mu kilku kompanów. Walka toczona jest w czasie rzeczywistym i opiera się w równym stopniu na zręczności grającego, jak na statystykach jego postaci. Twórcy nie zapomnieli także o mechanice rozwoju postaci, w ramach której za zdobyte punkty doświadczenia możemy ulepszać umiejętności i statystyki bohaterów.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe The Shadow Sun: 12+

iOS
AND