Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 grudnia 2016, 11:41

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 17-18 grudnia (m.in. Oceanhorn, Star Wars: KOTOR, I Am Bread)

W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak Star Wars: Knights of the Old Republic, Oceanhorn, I Am Bread, seria Great Little/Big War Game, Aliens versus Humans, Ittle Dew, Goat Simulator oraz SteamWorld Heist.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas

Android: 26,99 zł / iOS: ok. 22 zł

Po trzech latach oczekiwania, użytkownicy smartfonów i tabletów z systemem Android otrzymali wreszcie możliwość zagrania w Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas. Tytuł został wydany w promocyjnej cenie i jednocześnie doczekał się przeceny w App Store. Mamy tu do czynienia z przygodową grą akcji inspirowaną cyklem The Legend of Zelda, a konkretnie odsłoną noszącą podtytuł Wind Waker. Akcja rozgrywa się w świecie o otwartej strukturze, składającym się z dużej liczby wysp otoczonych bezkresnym oceanem. Stały ląd zamieszkują potwory, poza tym skrywa on liczne lochy do zwiedzenia, w których natknąć się można na zapomniane skarby. Stałym elementem rozgrywki są morskie podróże.

Wyprzedaż gier z serii Gwiezdne wojny (Android/iOS) – Knights of the Old Republic, Star Wars Pinball

Z okazji premiery filmu Łotr 1: Gwiezdne wojny – historie przeceną objęto kilka gier mobilnych bazujących na marce Star Wars. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o znakomitym RPG-u Knights of the Old Republic, którego kupicie z 70-procentową zniżką. Coś dla siebie znajdą również fani flipperów – Star Wars Pinball od Zen Studios z podstawowym stołem nawiązującym do Imperium kontratakuje kupicie za 10 groszy (w App Store za darmo), a pozostałe trzy flippery są oferowane za połowę ceny. Taniej oferowany jest również zestaw LEGO Star Wars: The Complete Saga.

  • Star Wars: Knights of the Old Republic – Android: 14,99 zł / iOS: ok. 13 zł
  • Star Wars Pinball – Android: 10 groszy (kolejne stoły za 5 zł każdy) / iOS: za darmo (kolejne stoły za ok. 4 zł każdy)
  • LEGO Star Wars: The Complete Saga – Android: 25,99 zł / iOS: ok. 22 zł

I Am Bread

Android: 15,99 zł

30% taniej kupicie obecnie jedną z najbardziej oryginalnych, a jednocześnie absurdalnych gier 2015 roku – I Am Bread. W przypadku odsłony przeznaczonej na Androida jest to premierowa przecena, gdyż gra zadebiutowała na platformie Google Play przed dwoma miesiącami. Produkcja brytyjskiego Bossa Studios, znanego przede wszystkim z szalonego Surgeon Simulator, jest symulatorem... kromki chleba. Celem zabawy jest zamiana zwykłego pieczywa w pyszny tost – to, w jaki sposób gracz zrealizuje zadanie, zależy od możliwości, jakie twórcy zaoferowali na danym poziomie. Ostatecznie równie skuteczna, co toster, może się okazać farelka bądź biurkowa lampka.

Wyprzedaż gier z serii Great Little/Big War Game (Android/iOS)

Studio Rubicon zorganizowało wyprzedaż gier z serii Great Little/Big War Game. Mamy tu do czynienia z pełnymi humoru, wojennymi turówkami, inspirowanymi w różnym zakresie serią strategiczną Advance Wars znaną z konsol firmy Nintendo oraz kultowym Cannon Fodder. Szczególnie dobrze wypada Great Big War Game – potężna pozycja, z kampanią na 30 godzin, sieciowym i lokalnym multiplayerem i dodatkowymi scenariuszami w trybie Skirmish.

Aliens versus Humans

Android: ok. 4 zł / iOS: ok. 4 zł

Jeżeli mało Wam turówek, to polecamy Waszej uwadze strategię Aliens versus Humans. Produkcja wzorowana jest na pierwszej odsłonie serii X-COM (znanej również jako UFO: Enemy Unknown) i zapewnia dużo dobrej zabawy. Podobnie jak w kultowym oryginale, w grze studia Leisurerules obejmujemy dowództwo nad grupą mającą odeprzeć inwazję kosmitów na Ziemię. W tym celu zarządzamy bazą, rozwijamy technologie, gospodarujemy budżetem oraz dowodzimy niewielkimi oddziałami agentów podczas misji. Te ostatnie rozgrywane są na losowo generowanych mapach, ukazanych w dwóch wymiarach i w rzucie izometrycznym. Walki toczą się z podziałem na tury.

Ittle Dew

Android: ok. 9 zł

Sporej przeceny doczekała się pełna humoru przygodowa gra akcji z elementami RPG Ittle Dew. W produkcji Szwedów ze studia Ludosity Interactive śledzimy losy dzielnej awanturniczki Ittle Dew oraz jej towarzysza imieniem Tippsie, którzy rozbijają się u brzegów nieznanej wyspy. Jak się okazuje, pełno na niej skarbów. Niestety, dostęp do nich blokują mieszkające na wyspie istoty oraz rozmaite zagadki i łamigłówki. Aby odnieść sukces, trzeba zatem podjąć walkę i umiejętnie wykorzysta zwoje mózgowe.

Goat Simulator

iOS: za darmo

Goat Simulator nieprzerwanie cieszy się na urządzeniach mobilnych sporą popularnością. W dużej mierze jest to zasługą regularnych przecen. Tym razem klienci App Store mogą pobrać grę studia Coffee Stain zupełnie za darmo. W pełnym błędów Goat Simulator przejmujemy kontrolę nad kozą i siejemy zniszczenie w niewielkim miasteczku. Wbrew nazwie, produkcji daleko do bycia symulatorem. Bliżej jej do starych gier skaterskich – zadanie postawione przed gracze polega m.in. na wykonywaniu szalonych kozich trików.

SteamWorld Heist

iOS: ok. 35 zł

Jeżeli nie załapaliście się na premierową, promocyjną cenę iOS-owej wersji gry SteamWorld Heist, to aktualnie możecie nadrobić zaległość, przeznaczając na zakup dzieła studia Image & Form nieznacznie wyższą kwotę. W tej strategii bitewnej wcielamy się w kapitana Pipera Faradaya i kontrolujemy drużynę robotów, napadając na cudze okręty i łupiąc je z zapasów. Rozgrywka toczy się w systemie turowym. Podczas misji wydajemy rozkazy niewielkiej grupie mechanicznych wojowników, posiadających unikalne zdolności. Akcja prezentowana jest w dwóch wymiarach, ale nie przeszkodziło to w wyposażeniu rozgrywki w rozbudowane taktycznie mechanizmy i wysoki poziom trudności.

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – m.in. 9 Poszlak 2, Lara Croft GO, Hitman GO

Prezentujemy wybór najciekawszych promocji na smartfonach z systemem Windows Phone. Tym razem zniżkową ofertę przygotowała firma Square Enix, w efekcie czego taniej kupicie znakomite turowe gry logiczne Lara Croft GO i Hitman GO. Poza tym standardowo na wysokości zadania stanęła zabrzańska firma Artifex Mundi, która przeceniła dwie kolejne przygodówki typu HOPA: 9 Poszlak 2 i  Mroczne Legendy 2. Obrazu całości dopełnia zręcznościówka Lamphead: Out of Darkness. Oferta prezentuje się następująco:

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule: