Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 września 2015, 10:01

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 12-13 września (m.in. GTA: San Andreas, Horn, Infinity Blade III)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich tytułów jak Grand Theft Auto: San Andreas, Horn, Table Tennis Touch, Dragon Fantasy, Tiny Guardians, Infinity Blade III i Kingdom Rush Origins.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akura+t znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Grand Theft Auto: San Andreas

Android: 22,99 zł; wcześniej ok. 30 zł / iOS: ok. 21 zł; wcześniej ok. 29 zł

Na początek dzisiejszego przeglądu mamy dla Was 30% obniżkę ceny Grand Theft Auto: San Andreas. Wielkiego hitu studia Rockstar nie trzeba chyba nikomu specjalnie przedstawiać. Doskonały sandboks, wyróżniający się w swoich czasach (oryginał na konsolę PlayStation 2 został wydany w 2004 roku) olbrzymim światem i znakomitym, kalifornijskim klimatem, udał się w wersji mobilnej wyjątkowo dobrze, co nie powinno jednak dziwić, zważywszy na doświadczenie dewelopera zdobyte przy okazji przenoszenia na smartfony i tablety Grand Theft Auto III oraz Grand Theft Auto: Vice City. Przygody Carla Johnsona zapewniają wiele godzin rozrywki na najwyższym poziomie.

Horn

Android: ok. 9 zł; wcześniej ok. 27 zł

Intrygująca i przejmująca fabuła, bogaty świat, ładna oprawa wizualna, doskonała ścieżka dźwiękowa Austona Wintory’ego (Journey) i dopracowana, choć po pewnym czasie nieco nużąca mechanika zabawy, to najważniejsze cechy Horn – przygodowej gry akcji studia Phosphor Games z 2012 roku. Obok produkcji, która ma zapewne równie wielu zwolenników, co przeciwników (szczególnie wersja na Androida, miewająca problemy z wieloma urządzeniami działającymi na mobilnym systemie operacyjnym firmy Google), nie można przejść obojętnie. Tym bardziej, gdy po raz pierwszy od blisko roku można ją nabyć w promocji (przypominam, że wersja na iOS od dłuższego kosztuje około 8 złotych).

Table Tennis Touch

Android: ok. 5 zł; wcześniej ok. 17 zł / iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 17 zł

Londyńskie studio Yakuto po raz kolejny obniżyło cenę gry Table Tennis Touch. Tym razem o 75%. W Table Tennis Touch bierzemy w dłoń rakietkę tenisową i przystępujemy do pingpongowych zmagań. Do dyspozycji otrzymaliśmy kilka trybów rozgrywki, w tym karierę i zabawne mini-gry. Niestety, ciągle nie doczekaliśmy się szumnie zapowiadanego sieciowego multiplayera. Mamy jednak dobre wieści. Z informacji podanych przez twórców wynika, że prace nad trybem wieloosobowym są bliskie ukończenia. Do jego premiery dojdzie w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Na potwierdzenie tych słów deweloperzy udostępnili ten materiał wideo.

Dragon Fantasy

Android: ok. 19 zł; wcześniej ok. 38 zł

Za połowę dotychczasowej kwoty możecie nabyć Dragon Fantasy – dwuwymiarową grę RPG, inspirowana konsolowymi klasykami z rodzaju 8-bitowych odsłon serii Final Fantasy oraz Dragon Quest. Trafiamy w niej do standardowego świata fantasy i bierzemy udział w obszernej kampanii, podzielonej na trzy rozdziały. Do naszych głównych zadań należy eksploracja krainy, prowadzenie rozmów z postaciami niezależnymi i toczenie typowych, jRPG-owych walk. Warto dodać, że pod koniec ubiegłego miesiąca gra doczekała się potężnej aktualizacji – twórcy poprawili warstwę audiowizualną, poszerzyli bestiariusz, wprowadzili nowe questy i wiele innych zmian (modyfikacje, które dotyczą rozgrywki, można wyłączyć w ustawieniach).

Tiny Guardians

Android: ok. 5 zł; wcześniej ok. 20 zł / iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 17 zł

W tym tygodniu mamy też coś ciekawego dla fanów gatunku tower defense. Malezyjskie studio Kureichii zdecydowało się obniżyć o około 75% cenę swojej najnowszej gry, Tiny Guardians. Produkcja stawia przed nami wyzwanie odparcia inwazji potworów, pragnących zrównać z ziemią piękną krainę fantasy. W przeciwieństwie do większości gier tower defense, nie znajdziemy tu wieżyczek strażniczych, choć przeciwnicy w dalszym ciągu przemieszczają się z góry znanymi ścieżkami. Zamiast tego gracz kontroluje grupę bohaterów (również pojedynczo), wydając im rozkazy – np. ataku lub przegrupowania się. Postacie różnią się nie tylko wyglądem, ale i stylem walki, ekwipunkiem i umiejętnościami specjalnymi. W grze nie zabrakło też prostego systemu rozwoju.

The Inner World

Android: 8,99 zł; wcześniej ok. 18 zł

Drugiej przeceny w tym roku doczekała się dwuwymiarowa przygodówka point’n’click The Inner World od studia Fizbin. Jedna z najlepszych niemieckich gier ostatnich lat oferuje klasyczną rozgrywkę, intrygującą fabułę i nietuzinkową oprawę audiowizualną. Najważniejsze jest jednak to, że problemy, z jakimi musi uporać się gracz, w tym liczne zagadki, wydają się logiczne i udanie zachęcają do wysilania szarych komórek. Całość przyprawiono solidną porcją humoru.

Infinity Blade III

iOS: za darmo; wcześniej ok. 29 zł

Po raz pierwszy w historii studio Chair Entertainment zredukowało cenę gry Infinity Blade III do zera. „Trójka” spotkała się z ciepłym przyjęciem fanów, zasługując sobie na ich przychylność sporą liczbą nowych rozwiązań i efektowną szatą graficzną. Co prawda, tytuł powiela niektóre wady poprzedniczek (m.in. nużący grind), ale i tak pozostaje jedną z najciekawszych oraz najładniejszych produkcji dedykowanych urządzeniom mobilnym. Spieszcie się – promocja potrwa jeszcze tylko kilkanaście godzin.

Kingdom Rush Origins

iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 12 zł / wersja HD: ok. 4 zł; wcześniej ok. 21 zł

Od tego tygodnia pierwsza odsłona serii Kingdom Rush jest oferowana w modelu darmowym. W ramach bonusu posiadacze sprzętu z iOS mogą nabyć trzecią część, Kingdom Rush Origins, za ledwie 4 złote. Produkcja jest prequelem, opowiadającym o wydarzeniach, jakie miały miejsce na długo przed historią ukazaną w „jedynce”. Gracz odwiedza m.in. tajemnicze lasy elfów i lewitujące ruiny pradawnego miasta, z kolei wśród przeciwników pojawiają się potężne węże morskie. W zakresie rozgrywki gra nie wprowadza żadnych rewolucyjnych zmian – to w dalszym ciągu klasyczne tower defense z wieżyczkami i możliwością produkcji jednostek, wybiegających na trasę pochodu wrogów.

Space Age: A Cosmic Adventure

iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 17 zł

75-procentowej przeceny doczekała się przygodówka Space Age: A Cosmic Adventure. Akcja gry osadzona została w alternatywnej rzeczywistości roku 1976 i opowiada o podbojach kosmicznych. Poznajemy w niej niezwykłe losy grupy astronautów, którzy lądują na obcej plancie znanej jako Kepler-16. Space Age łączy w udany sposób klasyczną mechanikę przygodową (eksploracja, gromadzenie przedmiotów, prowadzenie rozmów, zagadki) z nieco bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami (kontrolowanie kilku postaci, taktyczna walka, sekcje skradankowe). Efekt okazał się znakomity.

Humble Mobile Bundle 14 – m.in. Oddworld: Stranger’s Wrath, Double Dragon Trilogy i Autumn Dynasty

Trwa kolejna, czternasta edycja akcji Humble Mobile Bundle, pozwalającej nabyć za stosunkowo niską cenę gry na smartfony i tablety z systemem Android. Płacąc jednego dolara, czyli około 4 złotych, uzyskacie dostęp do: Amelia – Kids Story Book, Toy Defense w wersji Premium oraz One More Line: Humble Edition. Jeśli wysupłacie ze swych portfeli co najmniej 4,54 dolary, czyli około 17 złotych, otrzymacie dodatkowo: Double Dragon Trilogy, Autumn Dynasty oraz Oddworld: Stranger’s Wrath, przy czym w kolejnych dniach zostaną ujawnione dodatkowe gry. Akcja dobiegnie końca 21 września.