Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3ANDPSVPCiOS
Okładka Dragon Fantasy 8-bit RPG (AND)
OkładkaDragon Fantasy 8-bit RPG (AND)

Dragon Fantasy 8-bit RPG

Dragon Fantasy Book I | Dragon Fantasy

Pierwsza część prostego dwuwymiarowego RPG z turowym systemem walki, które wzorowane jest na japońskiej klasyce gatunku z czasów konsol 8-bitowych. Zarówno mechanika, jak i oprawa tytułu nie różnią się od tego, co mogliśmy zobaczyć w tamtych grach.

RPG | fantasy | turowe | 2D | indie | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Fantasy 8-bit RPG Premiera

25sie2011

iOS

27mar2012

PC

16lip2012

AND

16kwi2013

PS3 PSV

Gry podobne do Dragon Fantasy 8-bit RPG

Chrono Trigger

Final Fantasy III

Dragon Quest V

Dragon Fantasy to tradycyjna dwuwymiarowa gra RPG o konsolowym rodowodzie. Produkcja jest hołdem dla 8-bitowych klasyków gatunku, takich jak Dragon Quest czy Final Fantasy, które swoje triumfy świeciły w drugiej połowie lat 80. Grę opracował mały zespół niezależnych deweloperów ze studia Muteki Corporation. Tytuł powstał pierwotnie z myślą o urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS, ale doczekał się także konwersji na komputery PC.

Dragon Fantasy zabiera nas do standardowego świata fantasy, w którym walkę o supremację toczą ze sobą potężne kraje. Kampania podzielona jest na trzy epizody, a każdy przedstawia nowy etap przygody głównego bohatera. Opowiadana historia nie jest w pełni poważna, a twórcy umieścili w niej szereg nawiązań i parodii opowieści fantasy, gier z gatunku itd.

Weterani jRPG powinni czuć się jak ryba w wodzie, gdyż model rozgrywki wykorzystuje elementy znane z najlepszych klasyków gatunku. W trakcie przygody poruszamy się po standardowych dwuwymiarowych lokacjach, a także po dużej mapie świata. Sporo czasu spędzimy, walcząc z najróżniejszymi stworami. Walki odbywają się na osobnym ekranie w trybie turowym i korzystają z systemu losowych spotkań.

Oprawa gry w wersji pecetowej nie odbiega od standardów przyjętych w pod koniec lat 80. Rozpikselowana grafika prezentuje w pełni 8-bitowy styl retro. W podobnej stylistyce wykonane zostały także efekty dźwiękowe oraz ścieżka muzyczna gry.

Ostatnia modyfikacja 13 marca 2015

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Dragon Fantasy 8-bit RPG: 12+

PSV
PS3
PC
iOS
AND