Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 lutego 2017, 00:01

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 11-12 lutego (m.in. Titan Quest, LEGO Batman, Botanicula, FTL)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak seria Titan Quest, LEGO Batman, Botanicula, seria Braveland, Rush Rally 2, Dark Echo i FTL: Faster Than Light.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

W tym tygodniu pierwsze skrzypce gra Titan Quest. - Promocje mobilne na weekend 11-12 lutego (m.in. Titan Quest, LEGO Batman, Botanicula, FTL) - wiadomość - 2017-02-11
W tym tygodniu pierwsze skrzypce gra Titan Quest.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Titan Quest

Przegląd otwieramy obniżką ceny gry Titan Quest. Mobilna konwersja klasycznego, pecetowego RPG akcji to kolejny sukces studia DotEmu. Zespół specjalizujący się w przenoszeniu na smartfony i tablety dawnych hitów zadbał o to, aby 10-letnia już produkcja ekipy IronLore działała i wyglądała na urządzeniach przenośnych bardzo dobrze. Duża w tym zasługa przemodelowanego interfejsu i delikatnych modyfikacji w zakresie rozgrywki pod kątem dotykowego systemu sterowania. Niestety, autorzy konwersji zdecydowali się na przeniesienie wyłącznie kampanii – zabrakło w niej znanego z PC trybu multiplayer.

 1. Android: 21,99 zł
 2. iOS: ok. 22 zł

Wyprzedaż gier z serii LEGO (Android/iOS)

Nie lada gratkę mamy też dla miłośników pełnych humoru gier studia Traveller’s Tales. Sporej przeceny doczekały się gry reprezentujące bestsellerowy cykl LEGO, a wśród nich dwie odsłony serii LEGO Batman, The LEGO Movie Video Game oraz LEGO The Lord of the Rings. Ogólnie rzecz biorąc, są to przygodowe, wypełnione akcją i znajdźkami zręcznościówki, w których – wcielając się w rozmaite postacie – rozwiązujemy problemy światów przedstawionych. Pełna oferta prezentuje się następująco:

 1. LEGO Batman: DC Super Heroes – Android: ok. 5 zł / iOS: ok. 4 zł
 2. LEGO Batman: Beyond Gotham – Android: ok. 5 zł / iOS: ok. 4 zł
 3. LEGO The Lord of the Rings – iOS: ok. 4 zł
 4. The LEGO Movie Video Game – iOS: ok. 4 zł

Dark Echo

W tym tygodniu na groszową promocję załapała się gra Dark Echo. Wcielamy się tu w mężczyznę przemierzającego spowite w ciemności pomieszczenia. Wszechobecny mrok sprawia, że bohater musi polegać na słuchu. Wizualnie jest to reprezentowane przez linie dźwięku, jakie generują poruszające się istoty i kontrolowana postać (długość linii zależy od prędkości, z jaką się przemieszczamy). Linie odbijają się od elementów otoczeń, w tym ścian i przeszkód. W efekcie zaczynamy „widzieć”, ale jednocześnie zostajemy wystawieni na ataki wrogów. Celem rozgrywki jest bezpieczne dotarcie do wyjścia.

 1. Android: 50 groszy

Botanicula

Za ledwie kilka złotych grę Botanicula mogą obecnie nabyć użytkownicy smartfonów i tabletów z Androidem. Gracze, którzy przez te wszystkie lata wstrzymywali się z zakupem produkcji Czechów ze studia Amanita Design, powinni jeszcze raz rozpatrzyć wszystkie za i przeciw. Botanicula jest przygodówką point-and-click, w której wcielamy się w piątkę leśnych stworzeń, wyruszających na ratunek olbrzymiemu drzewu, zaatakowanemu przez pasożyty. Ładna warstwa wizualna, szalona ścieżka dźwiękowa i przyjemne zagadki czynią z Botaniculi pozycję godną poprzedniego dzieła Amanity, czyli Machinarium.

 1. Android: 3,99 zł

Wyprzedaż gier z serii Braveland (Android)

Studio Tortuga Team uruchomiło pierwszą w tym roku promocję na gry z serii strategicznej Braveland. Każda z trzech odsłon serii – Braveland, Braveland Wizard i Braveland Pirate – bazuje na identycznych założeniach. Gracz wciela się w bohatera, który przemierza niebezpieczny świat, rozwija kontrolowaną postać i zaprasza do drużyny kolejnych śmiałków. Wszystko to w jednym celu: aby toczyć dające sporo satysfakcji bitwy, rozgrywane w systemie turowym na niewielkich arenach podzielonych na heksagonalne pola.

 1. Braveland – Android: 1,99 zł
 2. Braveland Wizard – Android: 1,99 zł
 3. Braveland Pirate – Android: 1,99 zł

Rush Rally 2

Fanom gier rajdowych polecamy jeszcze bardziej przecenione Rush Rally 2 – realistyczną, obszerną i zapewniającą dużo satysfakcji produkcję Stephena Browna i jego niewielkiego, niezależnego zespołu Brownmonster. Tytuł został opracowany z dbałością o szczegóły, oferuje tryby solowe i świetnie zrealizowaną opcję wieloosobową. Jakby tego było mało, Rush Rally 2 robi bardzo dobre wrażenie pod kątem wizualnym. Jedynym minusem wydaje się być brak licencji, ale dla prawdziwych miłośników rajdów nie będzie to wielką przeszkodą.

 1. Android: ok. 5 zł
 2. iOS: ok. 4 zł

Wyprzedaż gier z serii Bridge Constructor

Firma Headup Games wystartowała z akcją promocyjną, obejmującą gry wchodzące w skład serii Bridge Constructor. W efekcie za co najmniej połowę dotychczasowej kwoty możemy zakupić wszystkie wydane do tej pory odsłony. Pozwalają one wcielić się w projektanta mostów (względnie torów przeszkód) i dać upust swoim architektonicznym pomysłom. Z pełną ofertą zapoznacie się poniżej:

 1. Bridge Constructor – Android: 1,99 zł / iOS: ok. 4 zł
 2. Bridge Constructor Playground – Android: ok. 4 zł / iOS: ok. 4 zł
 3. Bridge Constructor Medieval – Android: ok. 4 zł / iOS: ok. 4 zł
 4. Bridge Constructor Stunts – Android: ok. 4 zł / iOS: ok. 4 zł

FTL: Faster Than Light

Posiadacze iPadów powinni zwrócić uwagę na solidną przecenę FTL: Faster Than Light – świetnej strategii kosmicznej studia Subset Games. Rozgrywka w FTL sprowadza się do eksploracji wszechświata, zarządzania załogą, dbania o statek kosmiczny i toczenia gwiezdnych bitew. I choć w międzyczasie na rynku pojawiła się udana konkurencja (m.in. Out There, Star Command), Faster Than Light na trwale zapisało się w pamięci fanów klimatów sci-fi.

 1. iOS (iPad): ok. 13 zł

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki i Tajemnice Czasu 3

Prezentujemy wybór ciekawych promocji na smartfonach z systemem Windows Phone/10 Mobile. Jak zwykle na wysokości zadania stanęła firma Artifex Mundi, która przeceniła Nightmares from the Deep: Wyspę Czaski, Tajemnice Czasu 3, Królewskie Opowieści i Mroczne Legendy. Oferta prezentuje się następująco:

 1. Królewskie Opowieści – 6,50 zł
 2. Mroczne Legendy – 7,50 zł
 3. Nightmares from the Deep: Wyspa Czaszki – 6,50 zł
 4. Tajemnice Czasu 3 – 6,50 zł

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule:

 1. Jak działa direct billing, czyli bezpieczne płatności mobilne