Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 kwietnia 2015, 11:47

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 11-12 kwietnia (Baldur's Gate II, Neuroshima Hex, Humble Mobile Bundle 11)

W tym tygodniu na promocji znalazło się kilka niezłych gier mobilnych. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich produkcji jak Baldur's Gate II, Neuroshima Hex, Monster Hunter Freedom Unite, Dokuro, a także o najnowszej akcji Humble Mobile Bundle.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Neuroshima Hex

Android: 2,99 zł; wcześniej 9,99 zł – iOS: ok. 12 zł; wcześniej ok. 20 zł

Dzisiejszy przegląd promocji mobilnych rozpoczynamy od przeceny gry Neuroshima Hex. Elektroniczna odsłona doskonałej, logiczno-taktycznej gry planszowej autorstwa Michała Oracza pozostaje jedną z lepszych adaptacji planszówek na urządzenia mobilne. Starcia czterech armii – Posterunku, mutantów Borgo, gangów Hegemonii i maszyn Molocha (kolejne, np. Mississippi, można odblokować za pomocą mikropłatności) – zaskakują dużą dynamiką, a w lokalnym trybie multiplayer wspólnie rywalizować mogą cztery osoby.

Dokuro

Android: 3,49 zł; wcześniej ok. 11 zł – iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 12 zł

Znacznie taniej niż zwykle można też nabyć dwuwymiarową platformówkę Dokuro. W grze wcielamy w kościanego wojownika przemierzającego potężny zamek swego pana, Dark Lorda. Okrutny władca postanowił zmusić pewną piękną księżniczkę do małżeństwa, co nie spodobało się Dokuro. Bohater decyduje się uwolnić dziewczynę. Klasyczna forma idzie tu w parze z ciekawymi rozwiązaniami (np. dwie formy wojownika), oferując kilka godzin zabawy na bardzo wysokim poziomie.

Baldur's Gate II

Android: ok. 29 zł; wcześniej ok. 40 zł – iOS: ok. 20 zł; wcześniej ok. 40 zł

Osoby, które dotąd nie zdecydowały się na zakup mobilnej wersji Baldur’s Gate II: Enhanced Edition – specjalnej, odświeżonej odsłony fabularnego hitu, przygotowanej przez firmy Beamdog i Overhaul Games – być może zachęci do tego najnowsza obniżka. Mamy tu do czynienia z pakietem, w skład którego wchodzi odrestaurowana zawartość Baldur's Gate II: Cienie Amn wraz z dodatkiem Tron Bhaala. Twórcy podrasowali oprawę audiowizualną gry, a także rozszerzyli ją o nowe questy i postacie.

Lili

iOS: ok. 4 zł; wcześniej ok. 12 zł

66-procentową zniżką objęta została jedna z najbardziej niedocenionych (choć uznanych przez branżowe media) gier na urządzenia mobilne – przygodowa gra akcji Lili. Dzieło studio BitMonster, powstałe na silniku Unreal Engine, łączy w sobie elementy przygodowe z RPG, uzupełniając całość o sporą liczbę zagadek logicznych i wyzwań zręcznościowych. Efekt jest iście piorunujący, a dzięki interesującej fabule również zajmujący. Zdecydowanie warto zainwestować tych kilka złotych.

Monster Hunter Freedom Unite

iOS: ok. 40 zł; wcześniej ok. 60 zł

Posiadacze iPhone’a / iPada mogą nabyć o 20 złotych taniej bardzo udaną konwersję doskonałej gry akcji z elementami RPG Monster Hunter Freedom Unite. Tytuł, wydany oryginalnie na konsolę PSP, został gruntownie przebudowany (m.in. poprawiona grafika, zmienione sterowanie). Gracz wciela się w myśliwego, przemierzającego imponujący świat fantasy o otwartej strukturze. Rozgrywkę napędzają coraz trudniejsze zadania zlecane użytkownikowi, które sprowadzają się do szukania rzadkich okazów roślin, toczenia walk z dużymi grupami przeciwników oraz tropienia ogromnych bestii, stanowiących znak rozpoznawczy całej serii Monster Hunter.

Warhammer 40,000: Carnage

Android: ok. 4zł; wcześniej ok. 19 zł

Solidnej, bo 80-procentowej, przeceny doczekała się gra Warhammer 40,000: Carnage – pełen akcji, platformówkowy RPG akcji od studia Roadhouse Games. Produkcja zaskoczyła mięsistą rozgrywką, efektowną grafiką i rozbudowanym systemem rozwoju, więc z ewentualnym zakupem nie powinniście się zbytnio ociągać. W szczególności dotyczy to miłośników bogatego uniwersum Warhammer 40,000. Carnage to miła odskocznia od nieudanych adaptacji marki, wydawanych w ostatnim czasie w ilościach hurtowych.

Humble Mobile Bundle 11 – m.in. Auro, 80 Days, Kingdom Rush Origins

Wystartowała jedenasta edycja akcji Humble Mobile Bundle, pozwalającej za niewielkie pieniądze wejść w posiadanie ciekawych gier mobilnych na smartfony i tablety z systemem Android. Za dowolną wpłatę uzyskacie dostęp do: Bounden, Auro i Avernum: Escape From the Pit. Kwota wyższa niż aktualna średnia (tj. 4,33 dolary, czyli około 16 złotych) odblokowuje dodatkowo: 80 Days, Kingdom Rush Origins oraz Riddick: The Merc Files. Kolejne gry zostaną wprowadzone do pakietu z czasem. Akcja dobiegnie końca 20 kwietnia.

Okazje Red Stripe dla użytkowników Windows Phone

Trzy gry zostały objęte co najmniej 50% obniżką ceny w ramach najnowszej akcji Okazje Red Stripe. Taniej niż zwykle można zakupić efektownę grę akcji Mass Effect Infilitrator, szaloną zręcznościówkę polskiego studia Rebel Twins o tytule Daddy Was a Thief, a także logiczne Dragon Portals. Pełną ofertę znajdziecie poniżej: