Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 grudnia 2016, 10:21

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 10-11 grudnia (Prince of Persia: The Shadow and the Flame, DuckTales, The Amazing Spider-Man 2)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich tytułów jak Prince of Persia: The Shadow and the Flame, DuckTales: Remastered, Castle of Illusion, The Amazing Spider-Man 2, Monument Valley i Dokuro.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Prince of Persia: The Shadow and The Flame

Android: 50 groszy

Przegląd rozpoczynamy od 50-groszowej promocji, jaką objęte zostało wznowienie drugiej odsłony przygód Księcia Persji w wersji na Androida. Prince of Persia: The Shadow and The Flame oferuje nową szatę graficzną, zrealizowaną w pełnym detali 3D, przerobiony system sterowania oraz opcje sieciowe (osiągnięcia, rankingi). Bez zmian pozostawiono tak naprawdę jedynie historię, opowiadającą o próbie wyrzucenia Księcia Persji na margines społeczeństwa przez czarnoksiężnika Jaffara. Nowości przypadły do gustu graczom – na samej platformie Google Play grę nabyło kilkaset tysięcy osób.

Wyprzedaż gier firmy Disney (Android/iOS) – m.in. Castle of Illusion i DuckTales: Remastered

Wielką, przedświąteczną wyprzedaż gier mobilnych zorganizowała firma Disney. Przecen doczekały się hity, takie jak Castle of Illusion i DuckTales: Remastered, jak i produkcje bazujące na telewizyjnych i kinowych markach wytwórni (m.in. Jake i Piraci z Nibylandii, Klinika dla pluszaków, Gdzie jest Dory?). Pełna oferta prezentuje się następująco:

Patrick Kane's Hockey Classic

Android: ok. 4 zł

Zima za pasem i wypadałoby sprawdzić się w jakiejś zimowej dyscyplinie sportu. Jeśli jesteście fanami hokeja na lodzie, możecie rzucić okiem na grę Patrick Kane's Hockey Classic. Tytuł pozwala przejąć kontrolę nad drużyną NHL Chicago Blackhawks i doprowadzić ekipę Patricka Kane’a do sukcesu w play-offach. Poza tym umożliwia rozegranie turnieju olimpijskiego jedną z dwunastu reprezentacji narodowych oraz zorganizowanie meczu towarzyskiego. Obrazu całości dopełnia trójwymiarowy silnik graficzny i dynamiczna rozgrywka o symulacyjnym charakterze.

Dokuro

Android: 3,99 zł / iOS: ok. 4 zł

Za połowę dotychczasowej ceny kupicie dwuwymiarową platformówkę Dokuro. W grze wcielamy w kościanego wojownika przemierzającego potężny zamek swego pana, Dark Lorda. Okrutny władca postanowił zmusić pewną piękną księżniczkę do małżeństwa, co nie spodobało się Dokuro. Bohater decyduje się uwolnić dziewczynę. Klasyczna forma idzie tu w parze z ciekawymi rozwiązaniami (np. dwie formy wojownika), oferując kilka godzin zabawy na bardzo wysokim poziomie.

Monument Valley

iOS: ok. 9 zł

Kolejnej przeceny w ostatnim czasie - tym razem w App Store - doczekała się gra logiczna Monument Valley. Dzieło niezależnego studia ustwo powstało z inspiracji twórczością holenderskiego malarza Mauritsa Cornelisa Eschera. W efekcie powstał nietuzinkowy, piękny wizualnie tytuł, w którym eksplorujemy poziomy zaprojektowane z wykorzystaniem iluzji optycznych i wymuszające na graczu manipulowanie perspektywą. Rozważnie podnoszony poziom trudności czyni z Monument Valley świetną propozycję zarówno dla żółtodziobów, jak i amatorów gier logicznych. Osoby, dla których podstawowa kampania okazała się zbyt krótka (a takich jest zapewne zdecydowana większość), mogą dokupić dodatek Forgotten Shores za około 9 złotych.

The Amazing Spider-Man 2

iOS: ok. 4 zł

Potężnej, bo 90% obniżki doczekała się na platformie App Store oficjalna mobilna adaptacja The Amazing Spider-Man 2. Sandboksowa zręcznościówka firmy Gameloft jest kierowana przede wszystkim do fanów Człowieka-Pająka, lecz zabawi się przy niej każdy gracz szukający dynamicznej akcji, bogatej zawartości i efektownej szaty graficznej. Gra ma swoje wady (m.in. niedopracowany system sterowania), lecz w ogólnym rozrachunku zostawia w tyle wiele mobilnych adaptacji filmów o superbohaterach.

Ciekawe wyprzedaże w Microsoft Store – m.in. 9 Poszlak i Królewskie Opowieści

Prezentujemy wybór najciekawszych promocji na smartfonach z systemem Windows Phone. Ponownie na wysokości zadania stanęła zabrzańska firma Artifex Mundi, która przeceniła trzy przygodówki typu HOPA: 9 Poszlak, Królewskie Opowieści i Mroczne Legendy. Oferta prezentuje się następująco:

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule: