Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2013, 09:15

autor: Sarge

Project Eternity na kolejnym screenie - klimatyczna, podziemna lokacja

W sieci pojawił się nowy screen z Project Eternity - nadchodzącej produkcji studia Obsidian Entertainment, stanowiącej prawdziwy powrót do korzeni gatunku cRPG. Premiera powinna odbyć się wiosną 2014 roku.

Studio Obsidian Entertainment udostępniło kolejny screen z gry Project Eternity, która w zeszłym roku odniosła duży sukces w serwisie Kickstarter. Nowy zrzut ekranowy udowadnia, że szykuje się piękna produkcja w oldskulowym stylu.

W ostatnich dniach zbiórki na Kickstarterze twórcy udostępnili pierwszy screen prezentujący Project Eternity. Wtedy mogliśmy oglądać wejście do świątyni w regionie Eir Glanfath i podziwialiśmy ładnie opracowaną roślinność. Teraz zmieniamy klimat, bo deweloper pokazał zupełnie inną lokację – tym razem umieszczoną gdzieś w podziemiach. W oczy rzuca się przede wszystkim dobrze wykonane oświetlenie. Sam rodzaj prezentowanego etapu narzuca skojarzenia z klasycznymi cRPG-ami z lat 90. ubiegłego wieku.

Project Eternity to prawdziwy powrót do korzeni gatunku cRPG - Project Eternity na kolejnym screenie - klimatyczna, podziemna lokacja - wiadomość - 2013-08-07
Project Eternity to prawdziwy powrót do korzeni gatunku cRPG

Po ujawnieniu pierwszego screena w październiku 2012 roku, studio Obsidian Entertainment udostępniło film, na którym pokazało Project Eternity w ruchu. Wtedy mogliśmy najlepiej ocenić możliwości graficzne tego tytułu. Trzeba przyznać, że są one naprawdę duże jak na produkcję inspirowaną klasycznymi cRPG-ami typu Baldur’s Gate, czy Icewind Dale. Całkiem niedawno oglądaliśmy kilka obrazków ukazujących różne rodzaje lokacji występujących w Project Eternity.

Project Eternity to pierwsza niezależna produkcja cRPG studia Obsidian Entertainment, odpowiedzialnego m.in. za takie tytuły jak Fallout: New Vegas, Neverwinter Nights 2, czy Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords. Gra ma stanowić prawdziwy powrót do korzeni gatunku, oferując rozgrywkę zbliżoną do jego klasycznych przedstawicieli. Project Eternity zadebiutuje wiosną 2014 roku m.in. w polskiej wersji językowej.