Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2018, 05:11

autor: Adrian Werner

Prey dostał patch z nowymi trybami i roguelikowe DLC Mooncrash

Gra Prey otrzymała darmową aktualizację z trzema nowymi trybami rozgrywki oraz płatny dodatek Mooncrash, z przygodą na bazie księżycowej. W planach jest również patch z asymetrycznym multiplayerem i wersja VR.

W dodatku Mooncrash udajemy się na Księżyc. - Prey dostał patch z nowymi trybami i roguelikowe DLC Mooncrash - wiadomość - 2018-06-11
W dodatku Mooncrash udajemy się na Księżyc.

Od kilku miesięcy studio Arkane i firma Bethesda Softworks wypuszczały skrawki informacji sugerujące nowe atrakcje dla fanów gry Prey. Na poprzedzającej targi E3 konferencji wydawcy poznaliśmy wreszcie konkrety i najważniejszą nowością okazało się DLC zatytułowane Mooncrash. Nie będziemy musieli czekać na jego premierę, gdyż trafiło ono do sprzedaży wraz z ujawnieniem przez wydawcę.

Mooncrash

Niestety, musimy rozczarować osoby, które liczyły na potężny dodatek z rozbudowaną fabułą. Zamiast tego DLC Mooncrash oferuje losowo generowaną przygodę, w której przy każdym podejściu czekają nas nowe wyzwania, zagrożenia i nagrody.

Wcielamy się w hakera imieniem Peter, zatrudnionego przez korporację KASMA do szpiegowania jej największego konkurenta, czyli znanego z podstawowej wersji gry koncernu TransStar. Wkrótce po wydarzeniach z Prey księżycowa baza drugiej z tych firm przestaje nadawać i bohater zmuszony zostaje do udania się na miejsce w celu odkrycia prawdy, co stało się w tej placówce, a następnie spróbuje wydostać się z niej żywy.

Dodatek został zaprojektowany tak, abyśmy przechodzili go wielokrotnie, ucząc się nowych taktyk oraz odblokowując niedostępne wcześniej postacie. Każdy z bohaterów posiada wyspecjalizowane zdolności, które możemy rozwijać. Wśród nich, poza wspomnianym Peterem, znalazła się inżynier Joan, uzbrojony w strzelbę pracownik ochrony Bhatii oraz Andrius, który słabość fizyczną nadrabia potężnym arsenałem zdolności psychicznych.

Osoby posiadające Prey mogą kupić Mooncrash jako dodatek za 79,99 złotych. Dostępny jest także zestaw Digital Deluxe Edition, który oferuje grę plus rozszerzenie za 169,99 zł.

Aktualizacje do Prey z nowymi trybami, w tym multiplayerem

Darmowa aktualizacja wprowadza trzy nowe tryby rozgrywki. - Prey dostał patch z nowymi trybami i roguelikowe DLC Mooncrash - wiadomość - 2018-06-11
Darmowa aktualizacja wprowadza trzy nowe tryby rozgrywki.

Równolegle zadebiutowała darmowa aktualizacja do podstawowej wersji Prey, wprowadzająca trzy dodatkowe tryby rozgrywki. Story Mode usuwa z kampanii większość wyzwań, po to, abyśmy mogli skoncentrować się na eksploracji i spokojnym poznawaniu fabuły. Survival Mode to propozycja dla weteranów pragnących ekstremalnych wyzwań, które zapewniają nowe mechaniki, takie jak szybko kończące się zapasy tlenu czy system wykrwawiania się rannej postaci. Trzeci tryb to Nowa Gra +, pozwalająca na ponowne przejście gry w zmodyfikowanej formie bez utraty wypracowanego rozwoju bohatera.

Na tej aktualizacji nie kończą się plany rozwoju gry. Latem ukaże się kolejna darmowa aktualizacja, zatytułowana Typhon Hunter. Wymagać ona będzie posiadania zarówno Prey, jak i dodatku Mooncrash. Patch wprowadzi asymetryczny tryb multiplayer, w którym pięciu graczy wcieli się w potrafiących zmieniać kształty mimów i zapoluje na szóstego uczestnika zabawy, kierującego próbującym przetrwać człowiekiem.

Prey VR

Aktualizacja Typhon Hunter pozwoli także na zabawę z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Patch wprowadzi również specjalny tryb TranStar VR opracowany z myślą o tej technologii. W nim wcielimy się w pracownika tytułowej korporacji i będziemy rozwiązywali różnorodne zagadki na pokładzie stacji kosmicznej Talos I.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Prey – Bio(System)Shock, czyli eksperyment udany