Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2020, 11:30

autor: AlexB

Premiera Wasteland 3 - gra dostępna także w Xbox Game Pass

Dziś na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One zadebiutowało Wasteland 3, czyli kolejna odsłona popularnego cyklu postapokaliptycznych RPG-ów od studia inXile Entertainment. Produkcja jest dostępna w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy).

Blisko sześć lat minęło od premiery Wasteland 2, czyli ostatniej pełnoprawnej odsłony kultowego w wielu kręgach cyklu postapokaliptycznych RPG-ów, którego pierwsza część (jej remaster ukazał się w lutym tego roku) stanowiła bezpośrednią inspirację dla serii Fallout. Przyszedł zatem najwyższy czas, by ponownie wyruszyć na przygodę na pustkowiach. Dziś na PC (Steam, GOG.com), PlayStation 4 oraz Xboksie One zadebiutowało Wasteland 3 od studia inXile Entertainment. Na wszystkich trzech platformach tytuł jest dostępny w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy).

Premiera Wasteland 3 - gra dostępna także w Xbox Game Pass - ilustracja #1
Czas powrócić na pustkowia.

Aby dodatkowo podnieść temperaturę tuż przed premierą, podczas wczorajszego gamescom Opening Night Live studio inXile Entertainment zaprezentowało kolejny zwiastun Wasteland 3. Oto on:

Jak widać na powyższym zwiastunie (i wszystkich pozostałych materiałach promocyjnych z gry, jakie pojawiły się do tej pory), Wasteland 3 oferuje drobną zmianę klimatu w porównaniu z „dwójką”. Akcja tytułu nie toczy się na piaszczystych pustkowiach Arizony, a w mroźnym i śnieżnym Kolorado, gdzie jako członek Team November, oddziału Strażników Pustkowi, pomagamy samozwańczemu Patriarsze i powoli budujemy swoją reputację.

Zmiana atmosfery nie wpłynęła negatywnie na jakość Wasteland 3. Najnowsze dzieło studia inXile Entertainment spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony mediów branżowych. W serwisie Metacritic pecetowa wersja tytułu może pochwalić się średnią ocen na poziomie 85/100 (na podstawie 30 recenzji). Pochwał doczekały się między innymi szeroki wachlarz możliwości, jakie oferuje tytuł, rozbudowany system walki oraz warstwa fabularna. Również gracze chwalą produkcję. Na Steamie 82% ze 110 opinii na temat Wasteland 3 jest pozytywnych.

Premiera Wasteland 3 - gra dostępna także w Xbox Game Pass - ilustracja #2
Bezdroża Kolorado nie należą do najbardziej przyjaznych.

Warto zaznaczyć, że jeśli opłacacie Xbox Game Pass na PC bądź Xboksie One (lub obu w ramach subskrypcji Ultimate), otrzymacie dostęp do Wasteland 3 bez żadnych dodatkowych opłat. Więcej szczegółów na temat abonamentu znajdziecie w tym miejscu.

Na koniec prezentujemy jeszcze oficjalne wymagania sprzętowe Wasteland 3. Warto się z nimi zapoznać, jeśli planujecie zakup tytułu na PC.

Minimalne wymagania sprzętowe Wasteland 3

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i5-3.3 GHz lub lepszy, albo odpowiednik AMD
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. Karta grafiki: Nvidia GTX 760 lub odpowiednik AMD
 5. DirectX: Wersja 11
 6. Miejsce na dysku: 52 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania sprzętowe Wasteland 3

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i7-3770 GHz lub lepszy, albo odpowiednik AMD
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 1060 (6GB) lub AMD RX 480 (8GB)
 5. DirectX: Wersja 11
 6. Miejsce na dysku: 52 GB dostępnej przestrzeni
 1. Oficjalna strona gry Wasteland 3
 2. Wasteland 3 - kompendium wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 2020-08-28

Find Your Next Game 2020 Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Wasteland 3

Wasteland 3