Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2010, 10:30

autor: Sarge

Premiera Star Wars: The Force Unleashed II w Polsce

Fani Gwiezdnych Wojen długo czekali na ten dzień – dziś ma miejsce polska premiera Star Wars: The Force Unleashed II. Jest to kontynuacja gry akcji wydanej dwa lata temu, która mimo dyskusyjnej jakości zdobyła sporą popularność wśród graczy.

Fani Gwiezdnych Wojen długo czekali na ten dzień – dziś ma miejsce polska premiera Star Wars: The Force Unleashed II. Jest to kontynuacja gry akcji wydanej dwa lata temu, która mimo dyskusyjnej jakości zdobyła sporą popularność wśród graczy.

Premiera Star Wars: The Force Unleashed II w Polsce - ilustracja #1

Dystrybutorem tego tytułu w naszym kraju jest firma Licomp Empik Multimedia. Dostarczyła nam ona pecetową edycję z polskimi napisami, podczas gdy posiadacze PlayStation 3, Xboksa 360 oraz Wii muszą zadowolić się językiem angielskim. Oficjalnie na świecie dostępna jest również wersja na DS-a, ale jak podaje plan wydawniczy LEM, prawdopodobnie nie zostanie ona wydana w Polsce.

Cena sugerowana przez polskiego wydawcę zależna jest od platformy docelowej. Star Wars: The Force Unleashed II najtaniej mogą dostać właściciele komputerów osobistych (119.99 złotych), podczas gdy wartość edycji na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 została ustalona na poziomie 239.99 złotych. Tradycyjnie znaleźć można miejsca, w których grę zakupimy odpowiednio taniej, a jednym z nich jest Sklep GRY-OnLine.

Przedwczoraj w naszym serwisie pojawiła się recenzja tego tytułu, obnażająca wiele jego niedoróbek. Wygląda na to, że autorzy nie do końca wywiązali się ze wszystkich przedpremierowych obietnic, a całość starcza na zaledwie 3-4 godziny zabawy. Przed ewentualnym zakupem polecamy zatem zapoznać się z tekstem, by wiedzieć czego mniej więcej spodziewać się po końcowym produkcie.

Premiera Star Wars: The Force Unleashed II w Polsce - ilustracja #2

Przypomnijmy również, że na naszych łamach w ostatnich dniach można było wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania była gra Star Wars: The Force Unleashed – Ultimate Sith Edition w wersji na PlayStation 3. Wystarczyło jak najszybciej wytypować ocenę, jaką wystawimy w recenzji „dwójki”. Zwycięzca miał zostać ogłoszony dzisiaj, ale z racji wcześniejszego opublikowania recenzji poznaliśmy go już w środę. Jak podaliśmy między innymi na naszym profilu Facebookowym, nagrodę otrzymał użytkownik Feroz1328.

Akcja Star Wars: The Force Unleashed II została osadzona między III i IV epizodem filmowej sagi i kontynuuje wątki rozpoczęte w pierwszej odsłonie serii wydawanej przez LucasArts. Ponownie wcielamy się w Starkillera, czyli jednego z najpotężniejszych uczniów Dartha Vadera. Tytuł ten jest typową grą akcji, w której dysponując wieloma technikami walki rozprawiamy się z kolejnymi przeciwnikami, a jako urozmaicenie dodano sekwencje, w których kontrolujemy myśliwiec TIE.