Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2023, 17:53

autor: Zuzanna Domeradzka

Premiera STALKER 2 może się znowu opóźnić; twórcy doprecyzowali długość gry

Twórcy nadchodzącego STALKER-a 2 podzielili się garścią nowych szczegółów na temat gry. Poznaliśmy m.in. przybliżoną długość głównego wątku fabularnego oraz liczbę zakończeń.

Źródło fot. GSC Game World
i

Jeśli z niecierpliwością wyczekujecie premiery gry S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, to z pewnością interesują Was wszelkie szczegóły, które dotyczą produkcji ukraińskiego studia GSC Game World. Dwójka deweloperów, Jewgienij Grigorowicz oraz Marija Grigorowicz, wzięli ostatnio udział w wywiadzie dla serwisu gamersky.com, w ramach którego podzielili się paroma interesującymi informacjami.

S.T.A.L.K.E.R. 2 – nowe szczegóły

Jedną z ważniejszych nowinek jest ta o długości gry – przejście głównego wątku fabularnego drugiego STALKER-a ma zająć około czterdziestu godzin. To dużo jak na współczesną produkcję dla pojedynczego gracza, gdyż przejście tego typu tytułów zajmuje średnio dwadzieścia godzin. Co prawda kilka lat temu jeden z twórców Heart of Chornobyl twierdził, że w grze będzie można spędzić setki godzin – biorąc pod uwagę nowe szczegóły, można założyć, że tyle czasu zajmie potencjalnie „wymaksowanie” STALKER-a 2.

Poniżej wymieniliśmy pozostałe ciekawe informacje na temat dzieła GSC Game World, o których wspomniano na łamach serwisu gamersky.com.

  1. Gra będzie mieć cztery główne zakończenia. Zadania poboczne też mogą prowadzić do różnych konkluzji, a niektóre z takich misji wpłyną na główną historię.
  2. Idealny strzał w głowę przeciwnika doprowadzi do jego natychmiastowej śmierci. Ponadto gracz będzie mógł w walce wykorzystywać elementy środowiska, np. beczki z olejem, oraz zabijać wrogów po cichu za pomocą noża.
  3. STALKER 2 na Xboxach Series X zaoferuje dwa tryby: jakości oraz wydajności. Twórcy chcą, aby w drugim z nich gra „wyciągała” 60 klatek na sekundę.
  4. Wymagania sprzętowe wersji na PC najpewniej jeszcze ulegną zmianie, gdyż produkcja jest aktualnie w fazie bety, a deweloperzy wciąż pracują nad optymalizacją.

Kiedy premiera?

Niepokoić może odniesienie się twórców w wywiadzie do premiery STALKER-a 2. Stwierdzili oni bowiem, że dopracowanie gry „zajmie jeszcze trochę czasu”. Nie podano żadnej konkretnej daty premiery produkcji, a zamiast tego deweloperzy przyznali, że:

[...] przez rozmiar i złożoność otwartego świata [STALKER-a 2 – dop. red.] istnieją tysiące szczegółów, które mogą nie pójść zgodnie z planem [...], trudno stwierdzić, jak daleko jesteśmy od faktycznego „ukończenia” gry.

Fani nowego STALKER-a muszą jeszcze się uzbroić w cierpliwość. Debiut gry był już kilkukrotnie przekładany i obecnie premiera jest oficjalnie planowana na pierwszy kwartał 2024 roku. Powyższa deklaracja sugeruje jednak, że powinniśmy być gotowi na dalsze opóźnienia.

Mimo trudnych warunków – wspomnijmy chociażby o atakach hakerskich czy niedawnym pożarze w oddziale GSC Game World – deweloperzy ciężko pracują nad produkcją i chcą dostarczyć graczom jak najbardziej dopracowany produkt (a przynajmniej tak deklarują).

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl ma ukazać się na konsolach Xbox Series X/S oraz PC-tach.

  1. STALKER 2 – strona gry
  2. STALKER 2 na Steamie