Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2009, 09:40

autor: Maciej Śliwiński

Premiera Perfect Dark na XBLA przesunięta, nowe obrazki z gry

Popularny serwis społecznościowy Twitter kolejny raz okazał się cennym źródłem informacji na temat planów wydawców gier. Tym razem na profili studia Rare ukazała się wiadomość o przesunięciu premiery konwersji na konsolę Xbox 360 jednej z najbardziej znanych gier FPS z Nintendo 64 – Perfect Dark.

Popularny serwis społecznościowy Twitter kolejny raz okazał się cennym źródłem informacji na temat planów wydawców gier. Tym razem na profilu studia Rare ukazała się wiadomość o przesunięciu premiery konwersji na konsolę Xbox 360 jednej z najbardziej znanych gier FPS z Nintendo 64 – Perfect Dark.

Według wcześniejszych zapowiedzi, Perfect Dark w wersji na Xbox Live Arcade miał zadebiutować pod koniec 2009 roku. Krótka notka na Twitterze wyjaśnia jednak, że gra pojawi się jeszcze tej zimy, ale już w 2010 roku.

Razem z wpisem pojawiły się również nowe obrazki z gry, pokazujące różnicę między wersją na konsolę Microsoftu oraz pamiętnym oryginałem z 2000 roku na Nintendo 64. Obie grafiki możecie zobaczyć poniżej. Zaprezentowano także odświeżony wygląd głównej bohaterki – agentki Joanny Dark.

Premiera Perfect Dark na XBLA przesunięta, nowe obrazki z gry - ilustracja #1

Joanna Dark po Xboksowym liftingu

Premiera Perfect Dark na XBLA przesunięta, nowe obrazki z gry - ilustracja #2

Perfect Dark w oryginale z 2000 roku...

Premiera Perfect Dark na XBLA przesunięta, nowe obrazki z gry - ilustracja #3

... i po konwersji na Xbox Live Arcade.

Warto jeszcze dodać, że edycja Perfect Dark na konsolę Xbox 360 będzie oczywiście znacząco zmodyfikowana względem oryginału – wprowadzono między innymi obsługę telewizorów pracujących w trybie HD. Oryginalne Perfect Dark wyróżniało się przede wszystkim świetnym i mocno rozbudowanym trybem multiplayer, który jak na ówczesne czasy oferował wiele interesujących trybów rozgrywki. Podobnie ma być z konwersją na konsolę Microsoftu, która obok zabawy dla wielu graczy, będzie posiadała również rozbudowaną kampanię single player.