Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2020, 10:20

Premiera i beta Chivalry 2 opóźniona

Studio Torn Banner ogłosiło, że Chivalry 2, czyli następca pierwszoosobowej sieciowej gry akcji z 2012 roku z rycerzami w roli głównej, zadebiutuje dopiero w 2021 roku. Tytuł będzie miał swoją premierę jednocześnie na PC oraz konsolach PS5, PS4, XO i XSX.

W tym roku mieliśmy już całe mnóstwo przesunięć najróżniejszych gier. Poślizgi zaliczyły między innymi Cyberpunk 2077, Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2, Twierdza: Władcy wojny, Halo: Infinite czy DiRT 5. Teraz do tej grupy dołącza Chivalry 2. Odpowiedzialne za tę produkcję studio Torn Banner ogłosiło, że zadebiutuje ona dopiero w 2021 roku. Opóźnieniu winna jest epidemia koronawirusa, przez którą harmonogram prac nad tytułem nieco się przesunął, oraz chęć twórców, by stworzyć tak dobrą pozycję, jak to tylko możliwe.

Premiera i beta Chivalry 2 opóźniona - ilustracja #1
Rycerze zaliczają drobne opóźnienie.

Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Ekipa z Torn Banner zapewnia, że dzięki opóźnieniu w grze od razu pojawią się mapy oraz funkcjonalności, które miał pierwotnie zadebiutować dopiero w ramach popremierowego wsparcia. Jeśli jednak liczycie, że wśród nich znajdą się konie, to niestety na nie będziecie musieli jeszcze trochę poczekać.

Chivalry 2 pojawi się jednocześnie na PC (Epic Games Store), PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One oraz Xboksie Series X. Gracze ze wszystkich tych platform będą mogli rywalizować między sobą w ramach funkcji cross-play. Zanim jednak otrzymają oni możliwość położenia swoich rąk na pełnej wersji tytułu, pojawi się opcja sprawdzenia go w ramach publicznych beta-testów. Początkowo miały się one odbyć latem, lecz z powodu zawirowań z premierą one również zostały przesunięte. Dokładna data ich rozpoczęcia ma zostać podana wkrótce.

  1. Oficjalna strona gry Chivalry 2

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej