Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2013, 10:20

autor: Orlov

Premiera Baldur’s Gate II: Enhanced Edition

Wzbogacona edycja Baldur’s Gate II zadebiutuje dziś w dystrybucji cyfrowej. Remake klasycznego cRPG wprowadza między innymi rozdzielczości panoramiczne i nowych członków drużyny.

Premiera Baldur’s Gate II: Enhanced Edition - ilustracja #1

Po ciepłym przyjęciu Baldur’s Gate: Enhanced Edition, remake’u pierwszej gry sagi, przyszła kolej na jej sequel. Wzbogacona edycja legendy gatunku izometrycznych cRPG, Baldur’s Gate II: Enhanced Edition, trafia dziś do dystrybucji cyfrowej.

Remake nie pozbawił gry pierwotnego uroku - Premiera Baldur’s Gate II: Enhanced Edition - wiadomość - 2013-11-15
Remake nie pozbawił gry pierwotnego uroku

Odświeżona wersja klasycznego tytułu, przygotowana przez studio Overhaul Games, to zarówno Baldur’s Gate II: Cienie Amn, jak i rozszerzenie Tron Bhaala. Do gry wprowadzono także cztery nowe postacie (potencjalnych towarzyszy naszej przygody). Dodatkowo tytuł został przystosowany do możliwości współczesnych komputerów – grafika nabrała świeżości i może być wyświetlana panoramicznych rozdzielczościach.

Grę możecie kupić na stronie wydawcy, firmy Beamdog, za kwotę 24,99 dolarów (około 80 złotych). W późnych godzinach wieczornych rozpocznie się także sprzedaż za pośrednictwem serwisu Steam - tu przyjdzie Wam zapłacić 22,99 euro (około 100 złotych). Baldur’s Gate II: Enhanced Edition dostępna jest na pecety działające na Windows i Mac. Wkrótce trafi też na iPady i urządzenia mobilne oparte o system Android.

Przypomnijmy, że przyszłość Baldur’s Gate II: Enhanced Edition stanęła w pewnym momencie pod znakiem zapytania. Jak pisaliśmy w czerwcu, w wyniku komplikacji kontraktowych prace nad wznowieniem zostały zawieszone na pewien czas. Jego premiera nie jest już jednak niczym zagrożona – tak samo jak przyszłość wersji na urządzenia mobilne, nad którą pracują obecnie twórcy.