Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2021, 14:40

autor: AlexB

Poznaliśmy rozmiar CoD: Vanguard na konsolach, na szczęście nie przekracza 100 GB

Wiemy, ile dokładnie zajmie na dyskach konsol gra Call of Duty: Vanguard. Najmniej, bo 56,6 GB, będą musieli zarezerwować posiadacze Xboksa One, a najwięcej - aż 93,12 GB - właściciele PlayStation 4.

Wczoraj pisaliśmy o zapewnieniach osób zajmujących się cyklem Call of Duty, że jego nadchodząca odsłona, czyli Vanguard, nie będzie potrzebowała tak monstrualnej ilości miejsca na dysku, jak poprzedniczki (np. waga Black Ops – Cold War w czerwcu tego roku przekroczyła na PS5 219 GB; via Game Rant). Wszystko dzięki streamingowi, który umożliwia pobieranie tekstur w odpowiednich momentach gry i eliminuje konieczność trzymania ich wszystkich na sprzęcie gracza. Teraz przyszedł czas na nieco więcej konkretów. Na oficjalnym blogu marki pojawiły się bowiem dokładne rozmiary nadchodzącego FPS-a w wersjach na konsole nowej i starej generacji.

Nie przedłużając zatem, oto rzeczone liczby. Pierwsza dotyczy tego, ile danych gracze będą musiel ściągnąć, a druga, ile gra zajmie po instalacji.

  1. PlayStation 5: 64,13 GB (pobieranie) | 89,84 GB (miejsce zajmowane po instalacji)
  2. PlayStation 4: 54,65 GB (pobieranie) | 93,12 GB (miejsce zajmowane po instalacji)
  3. Xbox Series X/S: 61 GB (pobieranie) | 61 GB (miejsce zajmowane po instalacji)
  4. Xbox One: 56,6 GB (pobieranie) | 56,6 GB (miejsce zajmowane po instalacji)

Twórcy zaznaczyli, że gracze otrzymają opcję zarządzania przestrzenią dyskową i zmniejszenia całkowitego rozmiaru plików gry. Będzie ona dostępna zarówno w trakcie, jak i po pobraniu niezbędnych danych.

Co z PC? Dane dotyczące miejsca, jakie zajmie Call of Duty: Vanguard na tej platformie, mają zostać podane wkrótce.

Przypominamy, że Call of Duty: Vanguard zadebiutuje 5 listopada tego roku. Osoby, które zakupiły tytuł w przedsprzedaży na PlayStation, będą mogły rozpocząć ściąganie gry już o północy 29 października, na Xboksach o 6:00 rano tego samego dnia, a w przypadku PC 2 listopada.

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem Call of Duty: Vanguard, to warto byście pamiętali, że na wszystkich platformach tytuł będzie posiadał polską wersję językową. Tłumaczenie obejmie zarówno napisy, jak i dubbing.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Call of Duty: Vanguard
  2. Graliśmy w tryb multiplayer Call of Duty: Vanguard – Modern Warfare w skórce retro