Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2021, 10:41

W Call of Duty Vanguard na PS5 poczujemy wyjątkowe różnice pomiędzy broniami

Jeden z twórców Call of Duty: Vanguard zdradził, w jaki sposób gra wykorzysta funkcje pada DualSense. Dzięki kontrolerowi odnotujemy różnice pomiędzy spustami poszczególnych broni oraz odczujemy na własnej skórze okoliczne wybuchy.

W SKRÓCIE:
  • Twórca CoD: Vanguard zdradził, jak w grze wykorzystany zostanie pad DualSense.
  • Dzięki niemu poczujemy ciężar broni oraz opór poszczególnych spustów.
  • Pad pozwoli również odczuć na własnej skórze okoliczne eksplozje.

Premiera Call of Duty: Vanguard zbliża się wielkimi krokami, więc twórcy dzielą się kolejnymi szczegółami, które powinny zachęcić fanów do zakupu produkcji. Tym razem jeden z deweloperów poruszył temat wykorzystania w grze pada DualSense. Według artykułu Chrisa Fowlera na blogu PlayStation, wpłynie to w znacznym stopniu na wrażenia z rozgrywki.

Twórca zdradził, że celem zespołu pracującego nad wykorzystaniem technologii z pada PS5 było odwzorowanie rzeczywistej siły nacisku spustów poszczególnych broni. W efekcie podczas strzelania ze strzelb, karabinów czy pistoletów odnotujemy różny opór triggera. Pozwoli to określić ulubioną broń nie tylko na podstawie odrzutu bądź ilości zadawanych obrażeń, ale także po uwzględnieniu takowych, pomniejszych czynników.

To nie jedyna sztuczka, jaką przygotowali twórcy. DualSense uwzględni też ciężar broni. Podczas przycelowania odpowiedzialny za to trigger również postawi pewien opór. Będzie on większy w przypadku karabinów maszynowych czy strzelb, a mniejszy w przypadku pistoletów.

Ponadto funkcje pada wpłyną pozytywnie na wrażenie bycia uczestnikiem walk – DualSense zareaguje na fruwające dookoła odłamki, ostrzał czy okoliczne wybuchy. Rozwiązanie to ma zwiększyć poziom immersji zarówno w kampanii dla pojedynczego gracza, jak i w trybie multiplayer.

Z okazji nadchodzącej premiery na blogu PlayStation opublikowano także artykuł dotyczący czwórki operatorów, którymi pokierujemy w grze (Rosjanka Polina Petrova, Amerykanin azjatyckiego pochodzenia Daniel, pochodząca z Indii Padmavati oraz brytyjski komandos Arthur Kingsley). Każda z postaci otrzymała przy tym specjalny film, prezentujący ich charakter oraz preferowany styl rozgrywki.