Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 września 2018, 10:51

autor: Czarny Wilk

Poznaliśmy tytuł Szklanej Pułapki 6

Producent kolejnej odsłony Die Hard zdradził, jaką nazwę nosić będzie szósta część popularnego cyklu. Osią fabuły ma być przeszłość głównego bohatera, granego przez Bruce'a Willisa Johna McClane'a.

Dowiedzieliśmy się, jak zostanie zatytułowana szósta odsłona Szklanej pułapki, popularnego cyklu filmów sensacyjnych, których pierwsza część stała się w naszym kraju jednym z nieoficjalnych symboli świąt Bożego Narodzenia (obok równie nieśmiertelnego Kevina samego w domu). Jak informuje serwis Empire, Szklana pułapka 6 będzie wyświetlana w kinach pod tytułem McClane. Tym samym sugerowana wcześniej nazwa Die Hard: Year One przestała być aktualna.

W filmie poznamy przeszłość głównego bohatera. - Poznaliśmy tytuł Szklanej Pułapki 6 - wiadomość - 2018-09-04
W filmie poznamy przeszłość głównego bohatera.

Oczywiście nowy tytuł odnosi się do nazwiska głównego bohatera sagi, Johna McClane’a, w którego od 1988 roku już pięciokrotnie (nie licząc występów gościnnych) wcielił się Bruce Willis. W szóstej odsłonie serii popularny aktor ponownie powróci do tej roli, choć teraz będzie ją dzielił z nieznanym jeszcze odtwórcą młodszej, dwudziestokilkuletniej wersji McClane’a. Producent filmu, Lorenzo diBonaventura, zaprzeczył pogłoskom, jakoby to sceny z przeszłości miały dominować w nowej produkcji:

Nie wiem, jak zrobić Szklaną pułapkę bez Bruce’a. Pomysł, żeby nie był on ważny w tym filmie, nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Zamierzamy opowiedzieć historię o młodości Johna McClane’a, ale jego 60-letnia wersja będzie równie istotna.

Prace nad scenariuszem filmu zakończyły się w lipcu, produkcja powinna więc w najbliższym czasie nabrać tempa. Za kamerą stanie Len Wiseman, reżyser remake’u Pamięci absolutnej z 2012 roku oraz Szklanej pułapki 4.0. Data premiery McClane’a nie została jeszcze podana.