Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 marca 2018, 14:45

autor: Jiker

Scenarzyści Obecności przepiszą fabułę Szklanej pułapki 6

Scenariusz szóstej części cyklu Die Hard nie spodobał się Bruce'owi Willisowi, w związku z czym wytwórnia 20th Century Fox postanowiła nawiązać współpracę z Chadem i Careyem Hayesami, scenarzystami Obecności i Domu woskowych ciał.

Wygląda na to, że scenariusz Szklanej pułapki 6, z którym Bruce Willis miał zapoznać się przed kilkoma dniami, nie przypadł do gustu odtwórcy kultowej roli Johna McClane’a. Jak donosi serwis The Tracking Board, wytwórnia 20th Century Fox postanowiła zlecić przepisanie fabuły bliźniakom Chadowi i Careyowi Hayesom, współautorom ciepło przyjętego cyklu horrorów Obecność.

30 lat temu John McClane wypowiedział wojnę terroryzmowi. - Scenarzyści Obecności przepiszą fabułę Szklanej pułapki 6 - wiadomość - 2018-03-14
30 lat temu John McClane wypowiedział wojnę terroryzmowi.

Bracia Hayesowie nie są anonimowi – pisaniem scenariuszy do filmów i produkcji telewizyjnych zajmują się od blisko 30 lat, a w ich dorobku, poza świetnie przyjętą Obecnością, znajdują się m.in. Dom woskowych ciał, Zamieć i Plaga. Jak ich zamiłowanie do horrorów i filmowej grozy przełoży się na fabułę szóstej odsłony serii Die Hard? Miejmy nadzieję, że przekonamy się o tym niedługo – cały czas istnieje bowiem szansa, że aktorzy wejdą na plan jeszcze w tym roku. Premiera z okazji 30. rocznicy polskiego debiutu części pierwszej, który miał miejsce w październiku 1989 roku, jest ciągle realnym scenariuszem.

Film noszący roboczy tytuł Die Hard: Year One ma być zarówno kontynuacją historii o Johnie McClanie, jak i prequelem, umiejscawiającym sporą część akcji w latach 70. XX wieku. Bezkompromisowy nowojorski policjant podejmie próbę rozwikłania sprawy odnoszącej się do początków jego kariery. Możemy się również spodziewać rozwinięcia wątków z prywatnego życia McClane’a. O ile tylko Chad i Carey Hasey nie zdecydują się na wprowadzenie jakichś rewolucyjnych zmian.

Szklaną pułapkę 6 wyreżyseruje Len Wiseman, mający na koncie jedną z najlepiej ocenianych odsłon serii, czyli Live Free Or Die Hard, a także Pamięć absolutną z 2012 roku. W dalszym ciągu nie wiemy, kto wcieli się w młodego Johna McClane’a.

  1. Oficjalna strona serii Die Hard