Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2010, 08:08

autor: Jiker

Poznaliśmy cenę pecetowego zestawu gier z serii Oddworld

Firma Oddworld Inhabitants, słynąca z produkcji gier z Abem, Munchem i Nieznajomym w rolach głównych, ujawniła cenę specjalnej, pecetowej kompilacji Oddboxx, w skład której wejdą wszystkie dotychczasowe opowieści osadzone w świecie Oddworld: Abe’s Oddysee, Abe’s Exoddus, Munch’s Oddysee oraz Stranger’s Wrath.

Firma Oddworld Inhabitants, słynąca z produkcji gier z Abem, Munchem i Nieznajomym w rolach głównych, ujawniła cenę specjalnej, pecetowej kompilacji Oddboxx, w skład której wejdą wszystkie dotychczasowe opowieści osadzone w świecie Oddworld: Abe’s Oddysee, Abe’s Exoddus, Munch’s Oddysee oraz Stranger’s Wrath.

Poznaliśmy cenę pecetowego zestawu gier z serii Oddworld - ilustracja #1

Abe’s Oddysee

Europejczycy za zestaw wszystkich czterech pozycji zapłacą 24,99 euro, czyli równowartość około 100 złotych. Nic nie stanie jednak na przeszkodzie, aby posiadacze pierwszych dwóch przygód Abe’a zrezygnowali z ich ponownego zakupu i nabyli historie Muncha oraz Strangera – dotąd dostępne wyłącznie na Xboksa – oddzielnie. Pewne okoliczności powodują jednak, że jest to mimo wszystko średnio opłacalne.

Za Munch’s Oddysee oraz Stranger’s Wrath zapłacimy bowiem odpowiednio 9,99 euro (ok. 40 złotych) oraz 14,99 euro (60 złotych), czyli dokładnie tyle samo, ile kosztuje pełny zestaw (Abe’s Oddysee i Abe’s Exoddus będą kosztować po 4,99 euro, czyli 20 złotych). Biorąc pod uwagę fakt, że każda z produkcji wchodzących w jego skład zostanie dostosowana do działania na najnowszych systemach operacyjnych, a także usprawniona i rozszerzona o nowe sceny, zakup całego Oddboksa wydaje się całkiem rozsądnym wyborem.

Poznaliśmy cenę pecetowego zestawu gier z serii Oddworld - ilustracja #2

Munch’s Oddysee

Oddbox znajdzie się w ofercie wszystkich najpopularniejszych serwisów dystrybucji cyfrowej. Jego zakup będą mogli sfinalizować użytkownicy Steama, Direct2Drive, Impulse, Amazonu oraz GamersGate. Niewykluczone jednak, że w wybranych krajach zaoferowana zostanie również edycja pudełkowa kompilacji gier Oddworld Inhabitants. Szczegóły w tej kwestii – podobnie zresztą, jak w sprawie dodatków oraz dokładnej daty premiery zestawu (w chwili obecnej ogólnym terminem jest okres świąteczny) – poznamy w ciągu kilku najbliższych dni.

O ile dwóch pierwszych przygód Abe’a nie trzeba bliżej przybliżać graczom pecetowym, o tyle dwie kolejne produkcje – Munch’s Oddysee oraz Stranger’s Wrath wydane tylko na Xboksa – są dla nich pewną niewiadomą. W pierwszej z nich wcielamy się w tytułowego Muncha – jednego z ostatnich przedstawicieli ciemiężonej rasy Gabbitów – oraz znanego wszystkim Abe’a. Przełączając się pomiędzy obiema postaciami realizujemy założenia niecodziennej wyprawy podjętej w celu zdobycia ostatniej istniejącej puszki z ikrą Gabbitów (lokalnego przysmaku wśród krwiożerczych Glukkonów, głównych antagonistów świata Oddworld) i tym samym ocalenia rodu tych jajorodnych, a zarazem inteligentnych istot.

Poznaliśmy cenę pecetowego zestawu gier z serii Oddworld - ilustracja #3

Stranger’s Wrath

W Stranger’s Wrath – przygodowej grze akcji utrzymanej w stylu FPP - gracz przejmuje z kolei rolę Nieznajomego: niebezpiecznego antybohatera, którego działania są w większości przypadków nieprzewidywalne. Wydarzenia przedstawione w grze toczą się na krańcach fantastycznego świata Oddworld, gdzie niczym na Dzikim Zachodzie nie funkcjonują żadne zasady. Jest to teren pełen różnorodnych niebezpieczeństw, opanowany przez przestępców szerzących spory zamęt. Nasz bohater jest jednym z nielicznych, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Nieznajomy ściga zlecone osoby dla pieniędzy w każdym możliwym miejscu. W miarę postępów w rozgrywce zbliżamy się do zmierzenia z prawdziwą naturą postaci Nieznajomego.