Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2012, 10:40

autor: Sarge

Poziom trudności Inferno w grze Diablo III będzie ogromnym wyzwaniem

Jedną z nowości w grze Diablo III w stosunku do poprzednich części serii będzie niezwykle wymagający poziom trudności Inferno. Jeden z twórców bardzo oczekiwanej produkcji opowiedział trochę o tej opcji zabawy.

Jay Wilson z firmy Blizzard Entertainment w wywiadzie dla serwisu IGN wypowiedział się na temat poziomu trudności Inferno w grze Diablo III. Jest to opcja mająca stawiać największe wyzwanie, przeznaczona dla najbardziej doświadczonych graczy.

Okazuje się, że poziom trudności Inferno będzie jeszcze bardziej wymagający, niż twórcy początkowo zakładali. Najpierw wybrano grupę uzdolnionych testerów, którzy mieli wyznaczyć górną granicę wyzwania przygotowywanego dla graczy. Kiedy takowa została ustalona, deweloper postanowił podnieść poprzeczkę dwukrotnie: „Zrobiliśmy tak, ponieważ wiedzieliśmy, że nieważne jak dobrzy jesteśmy, nasi gracze będą jeszcze lepsi. Skoncentrowaliśmy się na stworzeniu tak wymagającego wyzwania, jak to tylko możliwe”.

Wieloletni fani serii Diablo mogą liczyć na to, że opcja Inferno zaoferuje im wystarczająco duże wyzwanie. Będzie można jednak do niego przystąpić dopiero po osiągnięciu maksymalnego, 60. poziomu doświadczenia. Osiągnięcie sukcesu ma być trudne bez względu na to, czy zagramy samotnie, czy w kooperacji, bo wytrzymałość i siła wrogów będą rosnąć wprost proporcjonalnie do liczby graczy. Nie da się jednak ukryć, że możliwość łączenia umiejętności kilku osób ma szansę pozytywnie wpłynąć na postępy.

Poziom trudności Inferno w grze Diablo III będzie ogromnym wyzwaniem - ilustracja #1

Jay Wilson w powyższym filmie zdradził również kilka wskazówek dla fanów chcących spróbować swoich sił w opcji Inferno. Przede wszystkim warto będzie zainwestować sporo punktów w umiejętności defensywne (zwolnienie czasu, teleportacja itp.), czy ulepszenie obrażeń zadawanych pojedynczemu celowi. Po szczegóły odsyłamy do wspomnianego materiału.

Diablo III zadebiutuje 15 maja wyłącznie na pecetach, choć niewykluczone, że w przyszłości pojawią się także konsolowe edycje. Gra w naszym kraju zostanie wydana w pełnej polskiej wersji językowej przez firmę CD Projekt. Już teraz możecie ją zamawiać m.in. w Sklepie GRY-OnLine, gdzie cena została ustalona na poziomie 179,90 złotych.