Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 marca 2015, 14:47

autor: Pirlond

Powstanie serial telewizyjny o Rockstarze i serii Grand Theft Auto

Deweloperzy z Rockstara i wykreowana przez nich seria Grand Theft Auto miały ogromny wkład w rozwój branży wirtualnej rozrywki. Wkrótce powstanie serial telewizyjny przybliżający widzom historię zarówno studia, jak i cyklu. Mało tego: jego produkcją zajmie się brytyjska stacja BBC.

Grand Theft Auto doczeka się fabularyzowanego serialu o historii cyklu. - Powstanie serial telewizyjny o Rockstarze i serii Grand Theft Auto - wiadomość - 2015-03-12
Grand Theft Auto doczeka się fabularyzowanego serialu o historii cyklu.

BBC przedstawiło szczegóły programu, który ma na celu cyfryzację Wielkiej Brytanii. W jego ramach stacja zorganizuje cykl konkursów i innych aktywności skierowanych do programistów, a także rozda jedenastoletnim dzieciom milion egzemplarzy urządzeń Micro Bits (wzorowanych na Raspberry Pi miniaturowych komputerów kompatybilnych z trzema językami kodowania – Touch Develop, Python i C++). Jednym z elementów inicjatywy ma też być… nakręcenie „serialu telewizyjnego opartego na serii Grand Theft Auto”. W opublikowanym na stronach BBC artykule tajemniczemu projektowi poświęcono jednak zaledwie pół zdania, nie ujawniając żadnych konkretnych szczegółów. Nieco więcej informacji zdradza redakcja serwisu IGN. Wynika z nich, że produkcja nie będzie bezpośrednią ekranizacją gangsterskiego cyklu.

Dziennikarze portalu powołując się na pragnących zachować anonimowość informatorów twierdzą, że serial wzorowany ma być m.in. na Half and Catch Fire – odcinkowej serii opowiadającej o branży komputerowej w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Powstajaca w BBC produkcja przedstawić ma losy braci Dana i Sama Houserów, a w kolejnych epizodach będziemy mogli zobaczyć m.in., jak narodziła się seria Grand Theft Auto. W projekt zaangażowany jest ponoć Guy Cooker, były redaktor naczelny brytyjskiego wydania serwisu GameSpot.

Nadal są to jednak tylko niepotwierdzone rewelacje. Na konkretne szczegóły musimy poczekać, aż stacja BBC zdecyduje się ujawnić więcej informacji o „serialu opartym na serii Grand Theft Auto”.

Seria Grand Theft Auto jest jedną z najważniejszych w historii branży wirtualnej rozrywki. Pierwsza odsłona – stworzona przez studio DMA Design przechrzszczone później w Rockstara – ukazała się w 1997 roku. Gra – podobnie jak późniejsze części cyklu – pozwalała graczom wcielić się w gangstera dokonującego tytułowych kradzieży samochodów i działającego w światku przestępczym.

Znaczenie GTA dla rozwoju gier jest ogromne. Kolejne odsłony wyznaczały nowe standardy, powielane przez pozostałych producentów. Choć dwie pierwsze produkcje z serii zostały wykonane w 2D, następne były już trójwymiarowe i oferowały duży, otwarty świat, który można swobodnie eksplorować. To wszystko okraszone zostało ciekawą fabułą nawiązującą do popkultury.