Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2016, 18:12

autor: Keczup

Powstaje Pioneers - wymyśl, skonstruuj i odkrywaj z kolegami

Pracownicy nieistniejącego już Press Play, odpowiedzialni za takie gry jak Max: The Curse of Brotherhood i Kalimba, stworzyli nowe, niezależne studio – Lightbulb. Przy okazji tej informacji twórcy zapowiedzieli grę Pioneers, w której będziemy budowali rozmaite maszyny.

Nie dalej jak kilka miesięcy temu informowaliśmy o czystce, jaką przeprowadził Microsoft wśród producentów działających pod jego banderą. Poza utytułowanym Lionhead Studios oberwało również duńskie Press Play. Obie ekipy zostały zwolnione, a projekty, nad którymi pracowano, trafiły do kosza. Okazuje się, że twórcy takich gier jak Max: The Curse of Brotherhood i Kalimba zwarli szyki i otworzyli niezależne studio pod nazwą Lightbulb. Jednocześnie w sieci pojawiła się zapowiedź Pioneers, ich pierwszej produkcji pod nowym szyldem. Twórcy określają Lightbulb jako małe studio o wielkich ambicjach i podkreślają, że łączy ich nie tylko pasja, ale również dekada wspólnej pracy nad wieloma tytułami na rozmaite platformy sprzętowe.

Okazuje się, że pracownicy zamkniętego Press Play Studios szybko wrócili do gry. - Pracownicy zamkniętego Press Play Studios tworzą niezależne studio i ruszają z projektem nowej gry - wiadomość - 2016-06-28
Okazuje się, że pracownicy zamkniętego Press Play Studios szybko wrócili do gry.

Zaprezentowana zapowiedź nie zdradza wielu szczegółów dotyczących planowanej gry, aczkolwiek pewne jest, że będzie nastawiona na konstruowanie rozmaitych pojazdów z gotowych komponentów przypominających klocki. Stworzone wehikuły będziemy mogli wypróbować, eksplorując rozległe pustkowia. Możliwa będzie też rozgrywka w trybie kooperacji. Całość będzie zamknięta w trójwymiarowym, przyjemnym dla oka środowisku. Zgodnie z zapowiedziami twórcó,w gra ukaże się w ramach wczesnego dostępu w pierwszej połowie 2017 roku na komputery osobiste. Zachęcamy do obejrzenia zapowiedzi debiutanckiego projektu studia. Zajrzyjcie też na oficjalną stronę dewelopera (w chwili pisania wiadomości występują problemy z jej otwarciem, więc spróbujcie trochę później).

Press Play Studios działało pod banderą Microsoftu od 2012 roku. Od tego momentu sfinalizowano trzy samodzielne produkcje – Max: The Curse of Brotherhood, Tentacles: Enter the Mind i Kalimba. 10 marca 2016 roku Microsoft Studios podjęło decyzję o zamknięciu duńskiego studia pomocniczego, co oznaczało koniec prac nad sieciową grą akcji – Project: Knoxville – zmierzającą na konsolę Xbox One.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.