Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2016, 20:14

Hawken – darmowa strzelanka z mechami pojawi się na PS4 i XOne na początku lipca

Zgodnie z zapowiedzą z tegorocznych targów E3, Hawken – darmowa strzelanka nastawiona na wieloosobowe potyczki z udziałem mechów – zostanie wydana na konsole obecnej generacji: PlayStation 4 oraz Xboksa One. Premierę zaplanowano na początek lipca tego roku. Ponadto w planach jest odświeżone wydanie pecetowe.

Hawken zadebiutował na Steamie jako darmowa produkcja na początku 2014 roku. Od tamtego czasu stopniowo traciła ona na popularności, co być może będzie miało okazję się zmienić po pojawieniu się jej odświeżonej wersji na konsolach obecnej generacji. Po zapowiedzi na E3 przyszedł czas na konkrety: gra pojawi się 8 lipca na PlayStation 4, oraz tydzień wcześniej – 1 lipca – na Xboksie One.

Posiadacze PlayStation 4 oraz Xboksa One będą mogli zagrać w Hawken na początku lipca. - Hawken – darmowa strzelanka z mechami pojawi się na konsolach obecnej generacji na początku lipca - wiadomość - 2016-06-28
Posiadacze PlayStation 4 oraz Xboksa One będą mogli zagrać w Hawken na początku lipca.
Hawken – darmowa strzelanka z mechami pojawi się na konsolach obecnej generacji na początku lipca - ilustracja #2

Hawken pojawił się na Steamie w marcu 2014 roku i przypadł użytkownikom tej platformy do gustu – 85% spośród ponad 17 tysięcy recenzji jest pozytywnych. Niestety, produkcja była coraz rzadziej aktualizowana, a zainteresowanie społeczności malało z miesiąca na miesiąc. Do odrodzenia gry powoli doprowadza studio Reloaded Games, które przejęło produkcję od poprzednich deweloperów – Adhesive Games. Czy ich trud się opłaci? Tego dowiemy się już na początku lipca, kiedy Hawken zadebiutuje na PS4 oraz XOne.

Za produkcję obydwu konwersji odpowiada studio Reloaded Games, które planuje także ponownie wydać grę na komputerach osobistych. Nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi – choć pewne jest, że będzie to po pojawieniu się edycji konsolowych. Deweloperzy udostępnili także dziennik zmian, w którym odnotowują swoją aktywność od marca ubiegłego roku. Wspominają tam między innymi o nowej strukturze gry, wspólnej dla wersji na każdej platformie, co pozwoli im prościej i szybciej wdrażać nowe elementy oraz dokonywać aktualizacji. Dziennik ten możecie znaleźć pod tym adresem.

Dla wszystkich czekających na pojawienie się Hawken na konsolach mamy również ciekawy post producenta gry, Josha Clausena, który na PS Blogu opisuje fabułę oraz świat gry. Do jego wpisu załączono również specjalny trailer, który możecie obejrzeć poniżej: