Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2009, 10:40

autor: Jiker

Powstaje Magic: The Gathering - Tactics - kolejna adaptacja popularnej karcianki

Firmy Sony Online Entertainment (a konkretnie oddział w Denver) oraz Wizards of the Coast (właściciele praw do marki Magic: The Gathering) poinformowały o nawiązaniu współpracy. Jej efektem będzie przyszłoroczna premiera sieciowej, turowej strategii Magic: The Gathering – Tactics, powstającej w wersjach na komputery osobiste i konsolę PlayStation 3.

Firmy Sony Online Entertainment (a konkretnie oddział zlokalizowany w Denver) oraz Wizards of the Coast (właściciele praw do marki Magic: The Gathering) poinformowały o nawiązaniu współpracy. Jej efektem będzie przyszłoroczna premiera sieciowej, turowej strategii Magic: The Gathering – Tactics, powstającej w wersjach na komputery osobiste i konsolę PlayStation 3.

Powstaje Magic: The Gathering - Tactics - kolejna adaptacja popularnej karcianki - ilustracja #1

Magic: The Gathering – Tactics będzie bazować na zasadach i regułach stworzonych z myślą o najpopularniejszej kolekcjonerskiej grze karcianej Magic: The Gathering. Produkcja zaoferuje nam rozgrywkę zarówno w trybach dla pojedynczego gracza, jak i w ramach rozbudowanego multiplayera, bez którego trudno byłoby sobie wyobrazić emocjonujące starcia z silną talią w ręku.

Twórcy przy pomocy Magic: The Gathering – Tactics zrealizują marzenia wielu miłośników marki. Otóż,rozgrywka w grze zostanie zaprezentowana w pełnym trójwymiarze – niczym w Magic: The Gathering Battlegrounds znanym z PC i pierwszego Xboksa (grę wydało Atari w 2003 roku). Oznacza to, że SOE ożywi zapewne większość, o ile nie wszystkie modele bohaterów i bestii znanych z kart do Magic: The Gathering. Dowodzenie „żyjącymi” postaciami i wysyłanie ich w bój będzie z pewnością ciekawym doświadczeniem.

Twórcy już teraz zapowiadają, że Magic: The Gathering – Tactics będzie mogło liczyć na regularne wsparcie w postaci dodatków DLC. Weterani Magic: The Gathering będą mogli ponadto brać udział w sieciowych turniejach, które będą najpewniej przeprowadzane zarówno w przypadku wersji pecetowej, jak i tej na PS3. W grze zostaną ponadto zawarte Osiągnięcia (Trofea na konsoli) oraz rankingi najlepszych fanów uniwersum stworzone w latach ’90 przez Wizards of the Coast. Na łamach oficjalnego serwisu gry znajdziecie jej pierwszy zwiastun.

Magic: The Gathering – Tactics trafi do sprzedaży na początku 2010 roku. Warto zauważyć, że od kilku miesięcy w grę bazującą na tej marce mogą także grać właściciele Xboksa 360. Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers to klasyczna karcianka opracowana przez studio Stainless Games. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony fanów i krytyków (76% według serwisu Metacritic.com).