Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2022, 07:53

Powstają nowy FPS i strategia 4X w świecie EVE Online

Studio CCP Games poinformowało, że pracuje nad taktycznym FPS-em i strategią 4X osadzonymi w uniwersum EVE Online.

Wczoraj ruszyło EVE Fanfest 2022, czyli tegoroczna odsłona imprezy dla fanów kosmicznego MMO EVE Online. W trakcie ceremonii otwarcia odpowiedzialne za markę studio CCP Games ogłosiło, że pracuje nad dwoma nowymi spin-offami – sieciową strzelanką oraz strategią.

Powstaje nowa sieciowa strzelanka w uniwersum EVE Online

Strzelanka znajduje się w fazie preprodukcji, więc ujawniono tylko kilka konkretów.

  1. Projekt ma być sieciowym taktycznym FPS-em.
  2. Nie podano docelowych platform sprzętowych.
  3. Gra powstaje w londyńskim oddziale CCP Games.
  4. Na czele CCP London stoi Adrian Blunt, który wcześniej zarządzał zespołem odpowiedzialnym za Tom Clancy's Ghost Recon: Phantoms, a potem pomagał przy Dirty Bomb. Ma więc sporo doświadczenia w tworzeniu sieciowych strzelanek.
  5. Obecnie studio szybko zwiększa swoją załogę, aby przejść w fazę pełnej produkcji.

Warto dodać, że nie będzie to pierwszy FPS osadzony w uniwersum EVE Online. W 2013 roku na PlayStation 3 wydano spin-off DUST 514. Gra utrzymała się na rynku przez trzy lata, zanim zamknięto jej serwery.

Potem dwukrotnie próbowano opracować pecetową pierwszoosobową strzelankę z tej marki. Pierwszym podejściem był Project Legion, który stanowił ulepszoną wersję DUST 514, a drugim – całkowicie nowa produkcja zatytułowana Project Nova. Oba projekty zostały skasowane przed premierą. Mam nadzieję, że kolejny FPS studia będzie miał więcej szczęścia.

Nadchodzi strategia w uniwersum EVE Online

Drugi spin-off, na razie funkcjonujący pod nazwą Project M5, również jest w fazie preprodukcji, więc także w jego przypadku CCP Games podzieliło się tylko garścią konkretów.

  1. Gra ma być kosmiczną strategią 4X nastawioną na rozgrywki multiplayer.
  2. Produkcja trafi na urządzenia mobilne.
  3. Projekt powstaje w oddziale CCP Games zlokalizowanym w Szanghaju.
  4. Celem twórców jest odtworzenie w formie sieciowej strategii spisków, paktów i walk o terytoria, z których słynie EVE Online.

W tym przypadku również nie jest to pierwsze podejście CCP Games do gry tego typu. Kilka lat temu zapowiedziano mobilną strategię MMO EVE: War of Ascension, ale ten projekt także skasowano przed premierą.

Powstają nowy FPS i strategia 4X w świecie EVE Online - ilustracja #1
  1. CCP Games – strona oficjalna