Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2019, 14:10

autor: Lazlo

W Epic Games Store sprzedało się ponad pół miliona kopii Satisfactory

Deweloper ze studia Coffee Stain - Jace Varlet - poinformował, że Satisfactory sprzedało się dotychczas w liczbie ponad pół miliona egzemplarzy. Produkcja dostępna jest w ramach wczesnego dostępu wyłącznie w Epic Games Store i jak przyznają twórcy, nikt nie spodziewał się takiego sukcesu.

Nie taki Epic Games Store bojkotowany, jakim go malują... - W Epic Games Store sprzedało się ponad pół miliona kopii Satisfactory - wiadomość - 2019-06-08
Nie taki Epic Games Store bojkotowany, jakim go malują...

Gra Satisfactory, w której wcielamy się w projektanta fabryki, sprzedała się w ilości 507374 egzemplarzy - taką informację podał programista i community manager Coffee Stain Studios - Jace Varlet. Deweloper pochwalił się rekordem we vlogu opublikowanym na tydzień po tym, jak w serii żartobliwych wpisów stwierdził, że gra będąca ekskluzywnym tytułem Epic Games Store sprzedaje się bardzo słabo.

Słabo… Phi!

To była najlepsza premiera w historii Coffee Stain. To coś niesamowitego i przekraczającego nasze oczekiwania. Po prostu świetnie - cieszył się Varlet.

Satisfactory, które jest połączeniem FPS-a z elementami strategii ekonomicznej i gry symulacyjnej, zostało zapowiedziane podczas PC Gaming Show w ubiegłym roku. Sporo kontrowersji wywołał jednak fakt, że twórcy gry zdecydowali się podpisać umowę na wyłączność z Epic Games Store. Od czasu marcowej premiery (we wczesnym dostępie) informacje dotyczące sprzedaży nie były publikowane, a Varlet za pośrednictwem oficjalnego konta produkcji na Twitterze meldował, że sprzedało się kilkanaście kopii.

Udało się jednak sprzedać ponad pół miliona egzemplarzy w niecałe trzy miesiące, a Satisfactory bez wątpienia jest hitem. Zapewne w osiągnięciu sukcesu pomogła także wyprzedaż w Epic Games Store, która sama w sobie była małą katastrofą. Varlet przyznaje jednak, że tworząc grę, nikt w studiu nie wiedział, czego się spodziewać, ponieważ Satisfactory to tytuł niszowy.

Przedstawiona informacja jest o tyle istotna, że dotychczas nieliczni deweloperzy zdecydowali się na podanie szczegółowych danych dotyczących sprzedaży ekskluzywnych tytułów w Epic Games Store. Jedną z pierwszych produkcji, która pojawiła się na nowej platformie na wyłączność, było Metro Exodus, jednak THQ Nordic, będące wydawcą gry, zdradziło jedynie, że sprzedała się ona dwa i pół raza lepiej niż Metro: Last Light na Steamie. Jest to jednak liczba mówiąca bardzo niewiele.

Wynik Satisfactory pokazuje, że gry dostępne na wyłączność w Epic Games Store wcale nie muszą być na straconej pozycji, nawet jeśli są one niszowymi produkcjami niezależnymi. Samą platformę czeka zapewne jeszcze długa droga, nim dorówna Steamowi, jednak jak widać nie zniechęca to ludzi do kupowania na niej gier.