Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2012, 13:55

autor: Sarge

Ponad 50 milionów sprzedanych egzemplarzy gier z serii Battlefield

Wszystkie części popularnego cyklu Battlefield sprzedały się w ponad 50 milionach egzemplarzy. Taką informację ujawniono z okazji dwudziestolecia istnienia studia EA DICE i dziesięciolecia serii Battlefield.

Karl Magnus Troedsson ze studia EA DICE ujawnił, że seria Battlefield „obsłużyła” do tej pory ponad 50 milionów graczy. Oznacza to najprawdopodobniej, że w takiej liczbie sprzedały się w sumie wszystkie odsłony cyklu.

Ponad 50 milionów sprzedanych egzemplarzy gier z serii Battlefield - ilustracja #1
Battlefield 3

Ogromną rolę w zwiększeniu popularności marki miała z pewnością gra Battlefield 3. Tylko w ciągu pierwszego miesiąca obecności na rynku sprzedała się w nakładzie 8 milionów egzemplarzy. Niestety, twórcy nie ujawnili konkretnych i aktualnych statystyk dotyczących poszczególnych części cyklu. Pozostaje również pytanie, czy do wyniku ponad 50 milionów graczy zaliczono również osoby, które nabyły grę „z drugiej ręki”.

Battlefield to jedna z najbardziej znanych serii pierwszoosobowych strzelanin na świecie. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim wciągającemu i mającemu dużo fanów trybowi multiplayer. Firma Electronic Arts niedawno zapowiedziała Battlefield 4 – jesienią przyszłego roku wystartują beta testy tego tytułu, do których dostęp otrzymają m.in. osoby, które przedpremierowo zamówią grę Medal of Honor: Warfighter.