Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2012, 13:28

autor: luckie

Gra na licencji serialu Sons of Anarchy raczej nie powstanie

Jeśli z niecierpliwością czekacie na wieści o powstawaniu gry na motywach Sons of Anarchy, muszę Was rozczarować – na dzień dzisiejszy nie jest ona planowana. Przyczyny takiej decyzji wyjaśnia producent serialu.

Gra na licencji serialu Sons of Anarchy raczej nie powstanie - ilustracja #1
Logo Sons of Anarchy

Fani serialu Sons of Anarchy (po naszemu: Synowie Anarchii) na pewno chcieliby zobaczyć opartą na nim grę z prawdziwego zdarzenia. Przyznać trzeba, że serialowe uniwersum ma wszystko, czego potrzeba do stworzenia pierwszoligowej gry akcji: wojny gangów motocyklowych, otwarty świat i ważki wątek fabularny. Nic dziwnego, że Kurt Sutter, producent serialu, nie chce, aby ten potencjał został zmarnowany na casualową grę przeglądarkową pokroju The Walking Dead Social Game. Wypowiadając się o tej produkcji, Sutter nie przebiera w słowach, ale z drugiej strony, trudno się z nim nie zgodzić – tworzone na pół gwizdka produkcje bazujące na popularności filmów i seriali nie są czymś, co gracze lubią najbardziej. Podobne zdanie Sutter ma o Grze o Tron, wydanym niedawno cRPG-u na motywach Pieśni Lodu i Ognia, którego bez ogródek nazywa „promocyjnym g**nem”.

Niestety, stworzenie porządnej gry na licencji wymaga ogromnego nakładu finansowego i jest nawet bardziej odpowiedzialnym zadaniem niż wykreowanie własnego świata. Obecnie nikt nie chce się podjąć produkcji gry bazującej na Synach Anarchii, zatem pragnącym zasmakować dzikiej przygody na dwóch kółkach na razie musi wystarczyć GTA IV: The Lost and Damned.

Amerykański serial sensacyjny – Sons of Anarchy, opowiada historię gangu motocyklowego walczącego z dilerami narkotyków i wielkimi korporacjami próbującymi opanować kalifornijskie miasteczko Charming. Serial, znany u nas pod tytułem Synowie Anarchii, jest emitowany w Telewizji Polskiej od 2011 roku.

Gra na licencji serialu Sons of Anarchy raczej nie powstanie - ilustracja #2
Gra na licencji serialu Sons of Anarchy raczej nie powstanie - ilustracja #3
Gra na licencji serialu Sons of Anarchy raczej nie powstanie - ilustracja #4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.