Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2012, 12:48

autor: Hed

Valve pokazuje przedsmak zmian w Team Fortress 2 – czyżby trzecia frakcja?

Valve opublikowało komiks pokazujący dalsze losy gry Team Fortress 2. Chociaż nie zawiera on konkretnych zapowiedzi, spekuluje się, że produkcja otrzyma trzecią frakcję w ramach aktualizacji znanej jako Mann vs Machine.

Valve pokazuje przedsmak zmian w Team Fortress 2 – czyżby trzecia frakcja? - ilustracja #1
Nadchodzą zmiany w Team Fortress 2.

Firma Valve ujawniła komiks Blood Brothers, zapowiadający zmiany, jakie czekają grę Team Fortress 2. Materiał został odkryty przez graczy w kolejnej, skomplikowanej zabawie typu ARG. Chociaż nie zawiera on konkretnych informacji, spekuluje się, że chodzi o aktualizację Mann vs Machine, która najprawdopodobniej wprowadzi trzecią frakcję – roboty. Producent jeszcze nie potwierdził tych wieści, więc należy traktować je jako plotki.

Poszlak w sprawie następnego rozszerzenia Team Fortress 2 jest kilka. Przede wszystkim, na stronie gry ukryto certyfikat narodzin Gray’a, trzeciego brata założycieli frakcji RED i BLU. Gracze zdobyli też dostęp do komiksu, opowiadającego mroczną historię postaci. Odkrycie historyjki wymagało sporo pracy – w tym odszyfrowania spakowanego pliku i wytworzenia odpowiedniego przedmiotu w grze. Całość opisał jeden z użytkowników serwisu Kotaku.

Te i inne tropy bywają wiązane z aktualizacją Mann vs Machine. Pewne przesłanki wskazują na to, że wraz z nową frakcją, wprowadzi ona tryb zabawy inspirowany tower defense. Dobrym podsumowaniem wszystkich wskazówek na temat Mann vs Machine jest poniższy filmik.

Valve nie pierwszy raz bawi się z graczami w kotka i myszkę, publikując poszlaki i ukryte wiadomości (w taki sposób zapowiedziano grę Portal 2). O samej aktualizacji Mann vs Machine usłyszeliśmy pierwszy raz w 2010 roku, więc jej historia jest długa. Zdaniem fanów gry, wszystko wskazuje na to, że wkrótce poznamy jej finał. Team Fortress 2 to komiksowa strzelanka, która jest dostępna w systemie free-to-play na platformie Steam.

  1. Oficjalna strona Team Fortress 2