Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Team Fortress 2: Mann vs. Machine (PC)

Team Fortress 2: Mann vs. Machine PC

Darmowe rozszerzenie DLC do wydanej w 2007 roku sieciowej strzelaniny Team Fortress 2 studia Valve. Fabuła dodatku zatytułowanego Mann vs.

To jest dodatek do gry Team Fortress 2.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | elementy strategiczne | sieciowe | kooperacja | MMO

PC Windows
Okładka Team Fortress 2: Mann vs. Machine (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15sierpnia2012

Team Fortress 2 należy do najbardziej popularnych sieciowych strzelanin w dorobku studia Valve. Twórcy systematycznie wspierają rozwój swej gry, czego przykład stanowi dodatek Mann vs. Machine.

Osią fabuły Team Fortress 2: Mann vs. Machine jest inwazja robotów. Walczący ze sobą najemnicy z oddziałów Czerwonego i Niebieskiego muszą na chwilę zapomnieć o wzajemnych animozjach i zjednoczyć siły, by przeciwstawić się nowemu wrogowi.

Rozgrywka zaprojektowana została z myślą zabawie w kooperacji dla 6 graczy. Kierujący poczynaniami bohaterów gracze mają za zadanie zmierzyć się z kolejnymi falami robotów i zniszczyć fabrykę Mann Co., gdzie są one wytwarzane. Co ciekawe, mechaniczni intruzi stanowią pokraczne sobowtóry najemników.

Twórcy rozszerzenia Mann vs. Machine przygotowali trzy nowe mapy - Mannworks, Coal Town oraz Decoy, na których wykorzystać można szereg nowych umiejętności i broni przeznaczonych do eksterminacji blaszaków. Nie zabrakło także sporej ilości osiągnąć do odblokowania, m.in. za zabicie gigantycznych przeciwników.

Większość elementów w Mann vs. Machine dostępnych jest za darmo (free-to-play). Jedyny wyjątek stanowi możliwość gry w trybie Mann Up na oficjalnym serwerze Mann Co., do czego konieczne jest posiadanie specjalnego biletu (Tour of Duty Ticket). Gracze, którzy zdecydują się na jego zakup mają jednak możliwość zdobycia unikatowych przedmiotów do wykorzystania w Team Fortress 2.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-6  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 124 głosów czytelników.

Gry podobne do Team Fortress 2: Mann vs. Machine

Klasyfikacja PEGI Team Fortress 2: Mann vs. Machine

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Team Fortress 2: Mann vs. Machine

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
  • łącze internetowe
Team Fortress 2: Mann vs Machine – tower defence w trybie kooperacji
Team Fortress 2: Mann vs Machine – tower defence w trybie kooperacji

Recenzja 5 września 2012, 13:25

Mann vs Machine na pierwszy rzut oka oferuje sporo zabawy, po kilku godzinach orientujemy się jednak, że mechanika gry kuleje. Team Fortress 2 nigdy nie było pomyślane jako gra kooperacjyjna. Nie jest to niestety Left 4 Dead – przeciwnicy nacierają w jedną stronę i stosunkowo szybko orientujemy się, że kluczem do sukcesu jest odpowiednie skomponowanie i ustawienie drużyny, w której powinno być przynajmniej dwóch Inżynierów – co dwa działka, to nie jedno. Niestety brakuje trochę emocji – po doświadczeniach z reżyserem SI ze wspomnianego już Left 4 Dead dodatek prezentuje się na tym tle blado. Valve podniosło poprzeczkę wysoko, a teraz nie potrafi jej przeskoczyć. Pewną zmienność teoretycznie powinien oferować system kupowania ulepszeń podczas meczu, na dobrą sprawę jednak każda z klas zawsze inwestuje mniej więcej w to samo.