Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2012, 10:40

autor: Aver

Polska premiera gry Resident Evil: Operation Raccoon City

Kooperacyjny spin-off kultowej serii survival horrorów można od dziś nabyć w polskich sklepach w wersjach na Xboksa 360 i Playstation 3. Premierę wersji na PC przewidziano na 18 maja. Dystrybutorem tytułu na terenie naszego kraju jest firma Cenega.

Resident Evil: Operation Raccoon City to kolejna gra spod znaku survival horrorów i walki z falami zombie. Stworzyło ją studio Slant Six Games we współpracy z firmą Capcom. Dostępna jest w wersjach na Xboksa 360, Playstation 3, a od 18 maja będą mogli w nią zagrać posiadacze PC. W Polsce dystrybutorem gry jest firma Cenega. W naszym sklepie wersje na konsole dostępne są za 219,90 zł. Możliwe jest także zamówienie wersji na PC za 119,90 zł.

Polska premiera gry Resident Evil: Operation Raccoon City - ilustracja #1

W Operation Raccoon City powracamy do wydarzeń z Resident Evil 2 i Resident Evil 3: Nemesis. Akcja ma miejsce w roku 1998, a gracze wcielają się w członków sił bezpieczeństwa korporacji Umbrella i stają do walki z oddziałami specjalnymi USA oraz zombie i zmutowanymi potworami rodem z korporacyjnych laboratoriów. Celem naszych działań będzie zatarcie wszelkich śladów łączących wybuch epidemii wirusa T z Umbrellą. Podczas rozgrywki obecnych jest wiele odniesień do wspomnianych tytułów z serii, jak chociażby postać Leona Scotta Kennedy’ego, którego będziemy musieli wyeliminować.

Operation Raccoon City oferuje dynamiczny tryb rozgrywki wieloosobowej. Z jednej strony możliwe jest przejście kampanii dla pojedynczego gracza w trybie 4-osobowej kooperacji. Z drugiej, wcielenie się w przedstawiciela Umbrelli lub wojska USA i stawienie czoła innym osobom w brutalnym drużynowym pojedynku. Posiadacze Xboksa 360 będą w tym przypadku szczególnie usatysfakcjonowani, ponieważ to właśnie wyłącznie na ich platformę zaprojektowano tryb Nemesis (dostępny w formie DLC za 320 punktów w usłudze Xbox Live).

Gra debiutuje na rynku wraz z dodatkiem DLC, który za cenę 240 punktów (Xbox Live) lub 2,99 euro (Playstation Network) wprowadza nowe uniformy dla postaci pracujących dla sił bezpieczeństwa Umbrelli. Na 11 kwietnia zapowiedziano premierę rozszerzenia US Spec Ops Mission, które umożliwi spojrzenie na wydarzeniach z gry z perspektywy oddziałów specjalnych rządu USA.

Obecnie średnia ocen tytułu w serwisie Metacritic wynosi 54 na 100 dla wersji na Xboksa 360 i 50 na 100 dla wydania na Playstation 3, co znacząco różni się od początkowych oczekiwań fanów serii. W naszym serwisie Czytelnicy spodziewali się tytułu na co najmniej 8,8/10.