Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2012, 09:31

autor: DogGhost

Polska premiera gry Final Fantasy XIII-2

Dzisiaj na sklepowe półki trafiła kontynuacja trzynastej odsłony najpopularniejszego cyklu jRPG: Final Fantasy XIII-2. Gracze stają przed szansą poznania dalszych losów Lightning oraz jej siostry Serah.

Dzisiaj ma miejsce europejska, a zarazem polska premiera kolejnej odsłony najpopularniejszego cyklu jRPG. W Final Fantasy XIII-2 gracze mają szansę poznać dalszy ciąg historii przedstawionej w trzynastej odsłonie serii, a dzięki wprowadzonym usprawnieniom rozgrywka powinna dostarczyć jeszcze więcej emocji.

Polska premiera gry Final Fantasy XIII-2 - ilustracja #1

Najnowszą produkcję firmy Square-Enix możecie zamówić w Sklepie GRY-OnLine w promocyjnej cenie 219,90 zł zarówno w przypadku wersji na konsolę Xbox 360, jak i PlayStation 3. Gra będzie dostępna w sprzedaży również w specjalnej wersji Crystal Edition oraz Limited Collector's Edition. Polskim dystrybutorem tytułu jest firma Cenega, która wyda grę w oryginalnej, angielskiej wersji językowej.

Do tej pory nowa odsłona cyklu Final Fantasy zbiera bardzo dobre oceny wśród zagranicznych recenzentów. Średnia nota w serwisie Metacritic w przypadku obu wersji wynosi ok. 80%, czyli na podobnym poziomie, co poprzednia część. Listę zagranicznych recenzji możecie znaleźć również tutaj.

W grze Final Fantasy XIII-2 bierzemy udział w wydarzeniach rozgrywających się kilka lat po zakończeniu fabuły poprzedniczki. Główna bohaterka tamtej odsłony, Lightning, zaginęła i wiele osób obawia się najgorszego. W związku z tym jej siostra o imieniu Serah postanawia ją odnaleźć. Do poszukiwań przyłączy się również podróżnik w czasie o imieniu Noel.

Dla osób, które nie miały do czynienia z poprzednią odsłoną cyklu twórcy przygotowali szereg retrospekcji. Nowych graczy powinno również zachęcić do zabawy wiele usprawnień eliminujących największe słabości ostatniej części. Przede wszystkim rozgrywka ma być mniej liniowa dzięki wprowadzeniu bardziej przestronnych lokacji oraz zwiększeniu wpływu dialogów na dalszy przebieg fabuły. Gracze przeniosą się w czasie za sprawą urządzenia o nazwie Historia Crux, a także wykorzystają pojmane bestie w walce. Same starcia również uległy usprawnieniu oraz dodano Quick Time Eventy. Najnowsza aktualizacja wprowadziła także wsparcie dla serwisu Facebook.

Więcej na temat gry Final Fantasy XIII-2 możecie się dowiedzieć z zapowiedzi sathorna, a także nagranego „z przymrużeniem oka” komentarza wideo w serwie tvgry.pl.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Final Fantasy XIII-2

Final Fantasy XIII-2