Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2023, 10:46

Polacy z Bloober Team są „niezwykle utalentowani”, twierdzą twórcy marki Silent Hill

Japońscy twórcy Silent Hilla w jednym z wywiadów przyznali, że są pod wrażeniem talentu, jakim dysponuje polski Bloober Team w tworzeniu klimatycznych wirtualnych światów. Deweloperzy z optymizmem patrzą na nadchodzącą premierę remake'u Silent Hill 2.

Źródło fot. Bloober Team
i

W październiku 2022 roku oficjalnie dowiedzieliśmy się, że polskie studio Bloober Team pracuje nad remakiem kultowego Silent Hill 2. Gra ma powstawać pod czujnym okiem oryginalnych twórców.

Obecnie płyną do nas informacje sugerujące, że polskie studio doskonale radzi sobie przy produkcji nadchodzącego horroru.

Zdanie na ten temat wyraził Motoi Okamoto, producent legendarnej serii horrorów, który na łamach IGN Japan wypowiadał się o pracy Polaków w samych superlatywach.

Okamoto docenił kunszt artystyczny Bloober Team, który przejawia się zarówno w kwestii audio, jak i wideo.

Odnoszę wrażenie, że traktują swoją pracę bardzo poważnie i wierzą, że gry wideo są sztuką – nawet bardziej niż nam się wydaje. Japończycy są bardzo ostrożni, jeśli chodzi o nazywanie gier wideo sztuką. Czuję jednak, że oni naprawdę w to wierzą. Właśnie dlatego traktują warstwę artystyczną Silent Hill z tak wielkim szacunkiem.

Okamoto jest pod wrażeniem zdolności polskiego dewelopera w kwestii kreowania wirtualnych środowisk, które wręcz ociekają klimatem.

Bloober Team to niesamowicie utalentowane studio w kwestii projektowania środowisk. Możesz naprawdę doświadczyć tego, co czuje James, po prostu spacerując po zamglonym mieście. Myślę, że są świetni w tworzeniu środowisk i atmosfery.

To jednak nie wszystko, ponieważ Okamoto docenił również zaangażowanie Polaków w projekt, a także ich chęć do „ulepszenia oryginału” w niektórych aspektach.

Poświęcają wiele uwagi walce, aby uczynić rozgrywkę głębszą. Postrzegam ich jako bardzo ciężko pracujących i przepełnionych miłością do Silent Hill. (…) Wierzę z całego serca, że tworzą coś niesamowitego.

W ciepłych słowach o deweloperach remake’u Silent Hill 2 wypowiedział się również Akira Yamaoka, kompozytor i twórca ścieżki dźwiękowej do oryginału z 2001 roku. Yamaoka miał już wcześniej okazję współpracować z polskim studiem przy grze The Medium.

Jako twórcy gier jesteśmy w stanie ocenić, jak bardzo kochają Silent Hill. To coś więcej niż miłość. Wyczuwam silny szacunek do tego tytułu, poza tym oni przekraczają moje oczekiwania.

Wielki powrót marki Silent Hill

Warto zaznaczyć, że remake Silent Hill 2 to nie jedyna gra z serii, która jest w przygotowaniu. W ubiegłym roku Konami ogłosiło kilka nowych projektów związanych z marką. Trwają prace m.in. nad Silent Hill: Townfall od firm No Code i Annapurna Interactive, a także nad Silent Hill f od NeoBards Entertainment.

Polacy z Bloober Team są „niezwykle utalentowani”, twierdzą twórcy marki Silent Hill - ilustracja #1
Źródło: Bloober Team

Co ciekawe, kilka niezapowiedzianych projektów z serii zostało skasowanych, co potwierdził Okamoto w rozmowie z IGN Japan. Producent szybko jednak dodał, że seria Silent Hill przeżywa rozkwit, a on sam otwarty jest na nowe propozycje projektów w ramach tego uniwersum.

Przypomnijmy, że Silent Hill 2 Remake trafi na PC oraz PlayStation 5. Data premiery tytułu pozostaje nieznana.

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej