Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2012, 08:15

autor: DogGhost

Pogłoski na temat premiery Diablo III w przyszłym miesiącu

Jeden z amerykańskich sklepów zamieścił licznik wskazujący na to, że gra Diablo III ukaże się 1 lutego. Wiadomość tę zdementował przedstawiciel firmy Blizzard Entertainment, ale część sprzedawców w dalszym ciągu obstaje za premierą w przyszłym miesiącu.

W miniony weekend ogromne zainteresowanie wzbudziło zdjęcie prezentujące wystawę w jednym ze sklepów sieci Best Buy wskazującą na to, że gra Diablo III ukaże się 1 lutego 2012 roku. Z czasem wiadomość nagłośniona przez serwis Joystiq została jednak zdementowana przez menadżera ds. społeczności firmy Blizzard Entertainment, czyli Micaha „Bashioka” Whipple’a, który stwierdził, że długo oczekiwany tytuł w dalszym ciągu nie ma daty premiery.

Pogłoski na temat premiery Diablo III w przyszłym miesiącu - ilustracja #1

Do plakatu przymocowano licznik odliczający czas do premiery. Według niego do debiutu pozostał niecały miesiąc - sprzedaż trzeciej odsłony serii Diablo miałaby rozpocząć się o północy 1 lutego. Po wywołaniu ogromnego zamieszania reklama została usunięta na polecenie kierownika sklepu. Okazało się, że przygotowano ją również z jego inicjatywy, a nie otrzymano bezpośrednio ze studia Blizzard.

Data 1 lutego od razu wydawała się być jednak mało prawdopodobna, gdyż pozostał niecały miesiąc do tego dnia, a amerykański wydawca na pewno planuje długotrwałą akcję marketingową. Dodatkowo jest to środa, a w Stanach Zjednoczonych gry ukazują się z reguły we wtorki (główny wyjątek stanowi firma Nintendo). Pomimo tych wątpliwości część sklepów internetowych w dalszym ciągu obstaje za początkiem przyszłego miesiąca – przykładowo brytyjski GamePlay deklaruje, że produkcja studia Blizzard zadebiutuje 3 lutego.

Wszelkie spekulacje na ten temat uciął jednak Micah Whipple. Za pośrednictwem serwisu Twitter wyśmiał całe to zamieszanie i wyjaśnił: „Naprawdę nie możemy powstrzymać każdego pojedynczego sklepu przed wymyślaniem daty premiery. Sklepy nie poznają jej do momentu oficjalnego ogłoszenia w informacji prasowej.”

Bashiok poinformował również w serwisie IncGamers, że beta gry Diablo III zakończy się tuż przed jej premierą, która zostanie ogłoszona około dwa miesiące wcześniej. W praktyce oznacza to, że pojawi się na sklepowych półkach najwcześniej w marcu. Na pocieszenie pozostaje fakt, że firma Blizzard Entertainment rozważa wypuszczenie po debiucie wersji próbnej z zablokowanym dostępem do większości lokacji – zostaną one udostępnione po wykupieniu pełnej gry. Dzięki temu gracze będą mieli szansę wypróbować za darmo rozgrywkę wieloosobową.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Diablo III

Diablo III