Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 grudnia 2019, 18:20

autor: Froozyy

Podsumowanie wyszukiwań Polaków w Google w 2019 roku

W sieci można już znaleźć podsumowanie roku w wyszukiwarce Google. W Polsce największym zainteresowaniem cieszyły się strajk nauczycieli oraz wybory. Najchętniej wyszukiwanym filmem był Irlandczyk, a serialem Zniewolona.

Po zeszłotygodniowym podsumowaniu roku na YouTubie przyszła kolej na wyszukiwarkę Google’a. Firma opublikowała listy tematów i fraz, które zyskiwały największą popularność w 2019 roku. Polaków najbardziej interesował m.in. strajk nauczycieli, wyniki wyborów oraz jak w nich zagłosować. Wśród filmów królował Irlandczyk oraz Joker. Pełną listę możecie znaleźć pod tym adresem, a wybrane tematy prezentujemy poniżej.

Czego najchętniej szukali Polacy w Google’u w 2019 roku? - Podsumowanie wyszukiwań Polaków w Google w 2019 roku - wiadomość - 2019-12-11
Czego najchętniej szukali Polacy w Google’u w 2019 roku?

Najszybciej zyskujące na popularności

#

Temat

1.

Strajk nauczycieli

2.

Piotr Woźniak-Starak

3.

Paweł Adamowicz

4.

Wyniki wyborów UE

5.

Olga Tokarczuk

Co to jest…?

#

Temat

1.

Escape room

2.

Apostazja

3.

Większość konstytucyjna

4.

PPK

5.

SPA

Jak…?

#

Temat

1.

Jak głosować w wyborach do UE?

2.

Jak głosować w wyborach parlamentarnych?

3.

Jak rozliczyć PIT za 2018 rok?

4.

Jak sprawdzić zwrot podatku?

5.

Jak włączyć Asystenta Google?

Filmy

#

Tytuł

1.

Irlandczyk

2.

Joker

3.

Kraina Lodu 2

4.

Green Book

5.

Kogel Mogel 3

Największą popularnością cieszył się niedawno wydany Irlandczyk, czyli najdroższy do tej pory film sfinansowany przez Netfliksa. Na drugim miejscu znalazł się Joker. Warto wiedzieć, że obie produkcje zostały nominowane do Złotych Globów.

Natomiast na świecie najpopularniejszym filmem był Avengers: Koniec gry. Na podium pojawił się także Joker oraz Kapitan Marvel.

Najpopularniejszym filmem w wyszukiwarce Google’a w 2019 roku w Polsce był Irlandczyk. - Podsumowanie wyszukiwań Polaków w Google w 2019 roku - wiadomość - 2019-12-11
Najpopularniejszym filmem w wyszukiwarce Google’a w 2019 roku w Polsce był Irlandczyk.

Seriale

#

Tytuł

1.

Zniewolona

2.

Czarnobyl

3.

Zakochani po uszy

4.

Wojenne dziewczyny

5.

Żmijowisko

Według danych Google’a najchętniej wyszukiwanym serialem w tym roku w Polsce była ukraińska produkcja kostiumowa Zniewolona. Tytuł ten cieszył się u nas takim zainteresowaniem, że jego drugi sezon miał premierę w Telewizji Polskiej wcześniej niż na Ukrainie. Na drugim miejscu znalazł się wydany przez HBO Czarnobyl, czyli serial o wybuchu elektrowni jądrowej.

Jeśli chodzi zaś o popularność na świecie to tutaj wygrała Gra o tron. Na drugim miejscu znalazło się Stranger Things, a na trzecim Czarnobyl.