Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 czerwca 2019, 12:29

autor: Froozyy

Czarnobyl kolejnym serialowym przebojem HBO obok Gry o tron

Serial Czarnobyl bije rekordy popularności i staje się kolejnym hitem wyprodukowanym przez HBO.

Czarnobyl kolejnym wielkim hitem HBO. - Czarnobyl kolejnym serialowym przebojem HBO obok Gry o tron - wiadomość - 2019-06-14
Czarnobyl kolejnym wielkim hitem HBO.

Ostatnimi czasy w serialowym świecie zrobiło się głośno za sprawą Czarnobyla. Pięcioodcinkowy serial wydany przez HBO opowiada historię wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu oraz ratowania Europy przed skutkami tej katastrofy. Patrząc na liczby, śmiało można powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych i najpopularniejszych seriali tego roku.

Od czasu premiery pierwszego odcinka do emisji finalnego epizodu serial obejrzało 8 milionów osób. Chociaż brakło trochę do pobicia oglądalności pierwszego sezonu Małych słodkich kłamstewek (8,5 miliona widzów) czy trzeciego sezonu Detektywa (8,1 miliona widzów), to Czarnobyl przebił pod względem liczby oglądających na przykład serial Ostre przedmioty (7,3 miliona widzów).

Mało tego, aż 52% oglądających obejrzało serial za pomocą usług streamingowych (HBO Go, HBO Now), tym samym pobijając rekord ustanowiony przez Grę o tron (46%). Czarnobyl został również przy tym pierwszym serialem, który przekroczył magiczną granicę 50%.

Warto również dodać, że Czarnobyl stał się najlepiej ocenianym serialem według IMDb i pobił przy tym takie produkcje jak Gra o tron czy Kompania braci. Mimo tak wielkiej popularności nie wszystkim spodobała się wzija katastrofy przedstawiona w serialu. Rosja mocno skrytykowała serial i teraz tworzy swoją własną wersję.